mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwiększ efektywność

Zwiększ efektywność

W ramach kampanii wspierania flot transportowych w zwiększaniu efektywności prowadzonej przez nie działalności przewozowej, Goodyear Dunlop uruchamia stronę internetową: www.fleet-fuel-efficiency.eu zawierającą istotne informacje dla flot jak obniżać koszty i jak zmniejszać emisję dwutlenku węgla.

Zwiększ efektywność
Zgodnie z wynikami ankiety - przeprowadzonej w grupie ponad 400 firm (w tym również polskich) zarządzających flotami - prawie jedna trzecia (28%) z nich stwierdziła, że brak informacji uniemożliwia im zwiększanie efektywności poprzez oszczędności w zużyciu paliwa.
 
Portal internetowy i strona w serwisie Twitter (@efficientfleet) zawierają najnowsze informacje branżowe na ten temat. Można tam znaleźć wskazówki firmy Goodyear Dunlop dla flot jak zwiększać ekonomiczność działalności, są również przedstawione dobre praktyki - studium przypadków w zakresie zarządzania flotami w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.
 
Portal www.fleet-fuel-efficiency.eu to także źródło wiedzy o najbliższym ‘Sympozjum ekonomiki jazdy w europejskim transporcie drogowym’ Goodyear Dunlop, które odbędzie się 25 stycznia br. w Brukseli. Europejscy ustawodawcy, eksperci przemysłowi i naukowcy zajmujący się tematyką transportu przekażą w Brukseli informacje o innowacjach, trendach w legislacji i badania, mogących pomóc firmom transportowym w podnoszeniu efektywności ich działalności transportowej oraz zmniejszaniu emisji CO2. Głównym prelegentem będzie Pan Siim Kallas, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i Komisarz unijny ds. transportu.
 
“Pragniemy, aby nowy portal był forum dla flot z całej Europy, na którym będą mogły one uzyskać porady, pomoc i informacje jak zwiększać ekonomiczność swojej działalności” – powiedział Boris Stevanovic, Dyrektor Marketingu (Region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) opon ciężarowych Goodyear Dunlop Europe.
 
Informacje na temat badania: Firma Goodyear Dunlop Tires Europe podjęła się zbadania wyzwań, przed jakimi aktualnie stoją osoby zarządzające flotami pojazdów w Europie; przeprowadziła sondaż ilościowy od września do listopada 2011 r. na ponad 400 menedżerach europejskich flot transportowych, zajmujących się zarówno transportem długodystansowym, jak i regionalnym. Respondentom z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Polski i Beneluksu zadano telefonicznie lub mailowo 20 pytań ilościowych dot. ich doświadczeń i opinii związanych z zarządzaniem efektywnością paliwową. Wyniki badania objęły różne przedsiębiorstwa z całego sektora: 60% flot składających się z 1-50 ciężarówek (te floty są najbardziej narażone na wzrost kosztów), 30% flot liczących 51-250 ciężarówek i 10% flot posiadających więcej niż 250 pojazdów ciężarowych. Pełne wyniki zostaną zaprezentowane podczas „Sympozjum ekonomiki jazdy w europejskim transporcie drogowym Goodyear Dunlop” 25 stycznia 2012 r.
 
Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon o pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine 24h, pomoc drogowa, usługa Mobility, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować najszerszy w branży zakres usług dedykowanych.

Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Elektryczne auta także mogą szkodzić środowisku

Elektryczne auta także mogą szkodzić...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.