mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwiększ efektywność

Zwiększ efektywność

W ramach kampanii wspierania flot transportowych w zwiększaniu efektywności prowadzonej przez nie działalności przewozowej, Goodyear Dunlop uruchamia stronę internetową: www.fleet-fuel-efficiency.eu zawierającą istotne informacje dla flot jak obniżać koszty i jak zmniejszać emisję dwutlenku węgla.

Zwiększ efektywność
Zgodnie z wynikami ankiety - przeprowadzonej w grupie ponad 400 firm (w tym również polskich) zarządzających flotami - prawie jedna trzecia (28%) z nich stwierdziła, że brak informacji uniemożliwia im zwiększanie efektywności poprzez oszczędności w zużyciu paliwa.
 
Portal internetowy i strona w serwisie Twitter (@efficientfleet) zawierają najnowsze informacje branżowe na ten temat. Można tam znaleźć wskazówki firmy Goodyear Dunlop dla flot jak zwiększać ekonomiczność działalności, są również przedstawione dobre praktyki - studium przypadków w zakresie zarządzania flotami w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.
 
Portal www.fleet-fuel-efficiency.eu to także źródło wiedzy o najbliższym ‘Sympozjum ekonomiki jazdy w europejskim transporcie drogowym’ Goodyear Dunlop, które odbędzie się 25 stycznia br. w Brukseli. Europejscy ustawodawcy, eksperci przemysłowi i naukowcy zajmujący się tematyką transportu przekażą w Brukseli informacje o innowacjach, trendach w legislacji i badania, mogących pomóc firmom transportowym w podnoszeniu efektywności ich działalności transportowej oraz zmniejszaniu emisji CO2. Głównym prelegentem będzie Pan Siim Kallas, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i Komisarz unijny ds. transportu.
 
“Pragniemy, aby nowy portal był forum dla flot z całej Europy, na którym będą mogły one uzyskać porady, pomoc i informacje jak zwiększać ekonomiczność swojej działalności” – powiedział Boris Stevanovic, Dyrektor Marketingu (Region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) opon ciężarowych Goodyear Dunlop Europe.
 
Informacje na temat badania: Firma Goodyear Dunlop Tires Europe podjęła się zbadania wyzwań, przed jakimi aktualnie stoją osoby zarządzające flotami pojazdów w Europie; przeprowadziła sondaż ilościowy od września do listopada 2011 r. na ponad 400 menedżerach europejskich flot transportowych, zajmujących się zarówno transportem długodystansowym, jak i regionalnym. Respondentom z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Polski i Beneluksu zadano telefonicznie lub mailowo 20 pytań ilościowych dot. ich doświadczeń i opinii związanych z zarządzaniem efektywnością paliwową. Wyniki badania objęły różne przedsiębiorstwa z całego sektora: 60% flot składających się z 1-50 ciężarówek (te floty są najbardziej narażone na wzrost kosztów), 30% flot liczących 51-250 ciężarówek i 10% flot posiadających więcej niż 250 pojazdów ciężarowych. Pełne wyniki zostaną zaprezentowane podczas „Sympozjum ekonomiki jazdy w europejskim transporcie drogowym Goodyear Dunlop” 25 stycznia 2012 r.
 
Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon o pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine 24h, pomoc drogowa, usługa Mobility, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować najszerszy w branży zakres usług dedykowanych.

Podobne wiadomości:

BMW i8 – eco ścigacz

auto motor i sport 0000-00-00

Pędzi jak M-trójka, a pali mniej niż „jedynka" z dieslem. BMW i8 wygląda jakby wyjechało z planu filmu SF, ale już niedługo pojawi się na zwykłych drogach. Czy konstruowane teraz sportowe samochody właśnie takie będą?

Elektryczne auta także mogą szkodzić środowisku

Elektryczne auta także mogą szkodzić...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.