mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwolnienia bez zwolnień

Zwolnienia bez zwolnień

DaimlerChrysler zapowiedział, że wszyscy zwalniani pracownicy z zakładów smarta, będą mogli znaleźć zatrudnienie w innych fabrykach należących do niemiecko-amerykańskiego koncernu.

Porozumienie zawarte pomiędzy władzami firmy a związkami zawodowymi przewiduje, iż pracownicy, którzy stracą pracę przy produkcji samochodów marki smart, będą priorytetowo traktowani przy zatrudnianiu w innych zakładach należących do DaimlerChrysler. Do końca tego roku planowane jest zredukowanie o 600 liczby etatów - z 1.350 do 760. Już ponad 100 osób w ten sposób zmieniło miejsce pracy, a na kolejne 200 czekają już etaty.

W ten sposób piąty największy producent motoryzacyjny na świecie zamierza zaoszczędzić 30% kosztów, jakie powstają przy produkcji smartów, a do 2007 roku marka małych samochodów ma stać się zyskowna.

Na działania restrukturyzacyjne firma wyda tylko w tym roku ok. 1,2 mld euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Afera "Dieselgate" zatacza coraz szersze kręgi. Pod koniec zeszłego tygodnia amerykańska agencja ds. ochrony środowiska oskarżyła koncern FCA o wykorzystywanie podobnych rozwiązań jak Volkswagen. Sprawa może dotyczyć nawet 100 tys. samochodów sprzedawanych na terenie USA.