mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwolnienia bez zwolnień

Zwolnienia bez zwolnień

DaimlerChrysler zapowiedział, że wszyscy zwalniani pracownicy z zakładów smarta, będą mogli znaleźć zatrudnienie w innych fabrykach należących do niemiecko-amerykańskiego koncernu.

Porozumienie zawarte pomiędzy władzami firmy a związkami zawodowymi przewiduje, iż pracownicy, którzy stracą pracę przy produkcji samochodów marki smart, będą priorytetowo traktowani przy zatrudnianiu w innych zakładach należących do DaimlerChrysler. Do końca tego roku planowane jest zredukowanie o 600 liczby etatów - z 1.350 do 760. Już ponad 100 osób w ten sposób zmieniło miejsce pracy, a na kolejne 200 czekają już etaty.

W ten sposób piąty największy producent motoryzacyjny na świecie zamierza zaoszczędzić 30% kosztów, jakie powstają przy produkcji smartów, a do 2007 roku marka małych samochodów ma stać się zyskowna.

Na działania restrukturyzacyjne firma wyda tylko w tym roku ok. 1,2 mld euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport