mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwolnienia grupowe w FSO

Zwolnienia grupowe w FSO

Żerańskie FSO, które należy do ukraińskiej firmy AvtoZaz, jeszcze w tym roku zwolni około 650 osób. Zwolnienia nie ominą także Zakładu Tapicerki Samochodowej w Grójcu - spółki należącej do grupy kapitalowej FSO. Tutaj pracę straci blisko 140 osób. Redukcje  to skutek spadku zamówień na samochody produkowane na warszawskim Żeraniu.

Zwolnienia grupowe w FSO

Decyzje o zwolnieniach w FSO podjęło wczoraj Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Jak informują służby prasowe spółki Część etatów moze zostać ocalona kosztem przejściowego zmniejszenia wynagrodzeń aż do czasu, gdy koniunktura na rynku się poprawi. Przedstawiciele FSO zapewniają jednocześnie, że więcej zwolnień w tym roku nie będzie.  Plan produkcyjny na ten rok przewiduje wyprodukowanie 34 tys. samochodów marki Chevrolet Aveo i 25,5 tys. zestawów montażowych do produkcji lanosów. Oznacza to w porównaniu z 2008 r. spadek o 56,4 tys.

 

 

Z kolei grójecki Zakład Tapicerki Samochodowej, który produkuje m.in. siedzenia do Chevroleta Aveo, zamierza zwolnić do końca maja ok. 140 osób czyli ok. 40 proc. załogi. Obecnie zakład zatrudnia ponad 300 osób i produkuje kompletne siedzenia samochodowe, zagłówki, pokrycia siedzeń oraz części metalowe.

Zobacz koniecznie: Wszystko o FSO
Tematy w artykule: FSO dostawcy produkcja samochodow mazowieckie

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~pracownik fso 2009-03-19

No ale w tym zapomniano wspomnieć że jeszcze na koniec stycznia około połowa osób tam pracujących nie była zatrudniona prze fso tylko przez biura pośrednictwa pracy gdzie można było pozbyć się ludzi bez karnie bo mieli oni umowy przedłużane co 2 tygodnie, albo co miesiąc i takie osoby zaczęto już pozbywać się od początku lutego i ostatnie osoby z nich będą pracować do końca marca, więc polowy załogi już nie będzie, a ono nie są liczeni w tych statystykach. A co do osób zatrudnionych przez fso to około połowa z nich ma umowy na 4 lata, gdzie okres wypowiedzenia jest dla nich 2 tygodnie i oni też nie dostaną grosza odprawy, no a własnie oni będą teraz zwalniani w drugiej kolejności. No więc nauczeni czasami upadłości daewoo zwolnili większość bez zapłacenia im grosz. No a jeszcze będzie zwolnionych na własne życzenie pary dyrektorów więc nie jest tak ślicznie, no i zapomnieli dodać że od 28 kwietnia będzie 2 miesięczny przestój, później 2 tygodnie pracy i miesięczna przerwa urlopowa, a od września jak nic się nie ruszy planowane są kolejne zwolnienia, a jak powiedział mi związkowiec jest możliwość nawet upadłości...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.