mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwolnienia grupowe w Fiat Auto Poland

Zwolnienia grupowe w Fiat Auto Poland

- Zarząd nie przedstawił nam żadnych konkretnych propozycji, ani nawet wyników ekonomicznych spółki, które miałyby uzasadniać zwolnienia na tak ogromną skalę - powiedziała po pierwszym spotkaniu negocjacyjnym Wanda Stróżyk, przewodnicząca Solidarności w Fiat Auto Poland.

Zwolnienia grupowe w Fiat Auto Poland
W piątek władze FAP poinformowały o zamiarze zwolnienia 1500 pracowników. Zwolnienia grupowe miałyby ruszyć po Nowym Roku. Zarząd spółki tłumaczy decyzję załamaniem na rynku motoryzacyjnym.
 
- W trakcie spotkania powtórzyliśmy nasze żądanie, aby wszelkie redukcje zatrudnienia były wprowadzane za pomocą programu dobrowolnych odejść, a nie zwolnień grupowych - mówi Wanda Stróżyk.
 
Obecnie tyska fabryka Fiata zatrudnia ponad 4,6 tys. osób. To o ponad półtora tysiąca mniej niż dwa lata temu. Sytuacja tyskiej fabryki pogorszyła się drastycznie wraz z przeniesieniem produkcji nowej pandy do Włoch. Po Nowym Roku w Tychach będą produkowane tylko Fiat 500, Lancia Ypsilon i Ford Ka. Zwolnienia w Fiacie oznaczają także redukcję zatrudnienia w firmach kooperujących z fabryką.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.