mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwolnienia grupowe w Fiat Auto Poland

Zwolnienia grupowe w Fiat Auto Poland

- Zarząd nie przedstawił nam żadnych konkretnych propozycji, ani nawet wyników ekonomicznych spółki, które miałyby uzasadniać zwolnienia na tak ogromną skalę - powiedziała po pierwszym spotkaniu negocjacyjnym Wanda Stróżyk, przewodnicząca Solidarności w Fiat Auto Poland.

Zwolnienia grupowe w Fiat Auto Poland
W piątek władze FAP poinformowały o zamiarze zwolnienia 1500 pracowników. Zwolnienia grupowe miałyby ruszyć po Nowym Roku. Zarząd spółki tłumaczy decyzję załamaniem na rynku motoryzacyjnym.
 
- W trakcie spotkania powtórzyliśmy nasze żądanie, aby wszelkie redukcje zatrudnienia były wprowadzane za pomocą programu dobrowolnych odejść, a nie zwolnień grupowych - mówi Wanda Stróżyk.
 
Obecnie tyska fabryka Fiata zatrudnia ponad 4,6 tys. osób. To o ponad półtora tysiąca mniej niż dwa lata temu. Sytuacja tyskiej fabryki pogorszyła się drastycznie wraz z przeniesieniem produkcji nowej pandy do Włoch. Po Nowym Roku w Tychach będą produkowane tylko Fiat 500, Lancia Ypsilon i Ford Ka. Zwolnienia w Fiacie oznaczają także redukcję zatrudnienia w firmach kooperujących z fabryką.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.