mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwolnienia grupowe w MAN Bus Starachowice

Zwolnienia grupowe w MAN Bus Starachowice

W starachowickim zakładzie MAN Bus nie obędzie się bez zwolnień grupowych. Przyczyny należy upatrywać w niskim poziomie zamówień. Zwolnienia mają nastąpić w terminie do końca 2009 roku. Mowa jest o zwolnieniu nawet 400 osób.

Zwolnienia grupowe w MAN Bus Starachowice
Jak poinformował zarząd spółki  - konieczność podjęcia zwolnień grupowych wynika z niekorzystnych dla rynku motoryzacyjnego zmian, jakie zaszły w ostatnim roku w gospodarce światowej. Jedną z konsekwencji aktualnego stanu gospodarki światowej jest postępujący spadek zamówień na nowe autobusy miejskie na najbliższe miesiące roku 2009 oraz roku 2010. Aktualne prognozy nie pozwalają na planowanie wzrostu zamówień na nowe autobusy w przewidywanej perspektywie czasowej. Taki stan rzeczy powoduje konieczność dostosowania wielkości zatrudnienia do planów produkcyjnych, tak aby zachować rentowność działania zakładu i pozwalającą na jego dalsze funkcjonowanie. Celem działań pracodawcy, w toku konsultacji zamiaru zwolnienia grupowego, jest również wypracowania ewentualnych rozwiązań, które pozwoliłyby na uelastycznienie czasu pracy lub zawieszenia stosowania zapisów Zakładowego Układu Zbiorowego zgodnie z art. 9(1) k. p., co pozwoliłoby na zmniejszenie zakresu planowanych zwolnień. Zwolnienia grupowe będą obejmować wszystkie grupy zawodowe występujące w obszarze Wydziałów Autobusów jak również komórek organizacyjnych zajmujących się utrzymaniem ruchu w produkcji (obsługa techniczna w obszarze autobusów, naprawy maszyn i obsługa techniczna w module obróbki mechanicznej).

W najbliższych dniach odbędzie się pierwsze spotkanie zarządu firmy i związków zawodowych, podczas którego omawiana będzie sprawa tej tragicznej dla pracowników sytuacji.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów
FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów
Amerykańsko-włoski koncern nie ma ostatnio szczęścia. Po zamieszaniu z wybierakiem skrzyni biegów i domniemanym fałszowaniem zużycia paliwa, trafiła się kolejna wpadka.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech