mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwolnienia grupowe w Starachowicach

Zwolnienia grupowe w Starachowicach

Pracowników starachowickiej fabryki MAN Star Trucks & Buses czekają zwolnienia grupowe. Koncern planuje redukcję zatrudnienia aż o 300 osób. Aktualnie trwają rozmowy pomiędzy zarządem firmy, a związkami zawodowymi.

Zwolnienia grupowe w Starachowicach
Kryzys finansowy mocno odbił się na niemieckim koncernie MAN. Wcześniej koncern zapowiedział redukcję zatrudnienia w fabryce w Niepołomicach (pracę straci 150 osób). Teraz podobny los spotka pracowników zakładu w Starachowicach. Niestety w tym przypadku liczba osób, które zostaną zwolnione jest dużo większa (300 osób).

Na początku listopada prezes firmy rozmawiał na ten temat ze związkami zawodowymi działającymi w fabryce. Podczas spotkania poinformował o zamiarze przeprowadzenia przez zarząd firmy zwolnień grupowych. Zwolnienia najbardziej mają dotknąć wydział produkcji wiązek elektrycznych, gdzie pracę straci 220 osób i wydział obróbki mechanicznej (redukcja o 80 etatów).

17 listopada rozpoczęły się rozmowy pomiędzy związkami zawodowymi, a zarządem firmy, dotyczące porozumienia. Było to pierwsze spotkanie w tej sprawie podczas, którego przedstawiciele zakładu ustosunkowali się do postulatów wysuniętych przez związki zawodowe. Chodzi głównie o ochronę przed zwolnieniami osób po 50-tym roku życia, wyższe odprawy niż te które przewiduje ustawa dla osób zwalnianych w trybie zwolnień grupowych, a także możliwość wglądu przedstawicieli związków zawodowych w listy osób, które mają być zwolnione. Do części postulatów przedstawiciele pracodawcy ustosunkowali się pozytywnie. Pozostałe będą omawiane podczas następnego spotkania.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.