mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwolnienia i inwestycje w Nowej Soli

Zwolnienia i inwestycje w Nowej Soli

Mimo ciężkiej sytuacji w sektorze motoryzacyjnym Gedia Assembly Poland kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku inwestycję na terenie podstrefy nowosolskiej K-S SSE. Zakładów z Nowej Soli nie ominą jednak i zwolnienia...

Zwolnienia i inwestycje w Nowej Soli
Firma Gedia z niemieckim kapitałem, od lat obecna w Nowej Soli, zdecydowała się w czerwcu 2008 roku na budowę nowego zakładu. Spółka nabyła od Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. działkę o powierzchni 7,3 ha, na której powstaje zakład produkujący części karoserii dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma zamierza na ten cel wydać przynajmniej 19 mln euro i zatrudnić minimum 150 pracowników. Inwestycja, według biznesplanu, powinna zostać zrealizowana w ciągu najbliższych dwóch lat, do końca roku 2010.

W Gedii, podobnie jak w innych firmach branży motoryzacyjnej, spadły zamówienia. Ma to ścisły związek z kiepską sytuacją jej czołowego klienta - koncernu General Motors. W zakładzie prowadzona była reorganizacja pracy, jednak jak informują przedstawiciele firmy sytuacja jest stabilna.

Kryzys dotknął jednak firmę Fatsa, produkującą ekskluzywną tapicerkę samochodową oraz zakład Zaset - produkujący sprzęgła samochodowe. Fatsa wycofuje swoja działalność ze strefy ekonomicznej.

Podobne wiadomości:

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.