mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwolnienia i inwestycje w Nowej Soli

Zwolnienia i inwestycje w Nowej Soli

Mimo ciężkiej sytuacji w sektorze motoryzacyjnym Gedia Assembly Poland kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku inwestycję na terenie podstrefy nowosolskiej K-S SSE. Zakładów z Nowej Soli nie ominą jednak i zwolnienia...

Zwolnienia i inwestycje w Nowej Soli
Firma Gedia z niemieckim kapitałem, od lat obecna w Nowej Soli, zdecydowała się w czerwcu 2008 roku na budowę nowego zakładu. Spółka nabyła od Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. działkę o powierzchni 7,3 ha, na której powstaje zakład produkujący części karoserii dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma zamierza na ten cel wydać przynajmniej 19 mln euro i zatrudnić minimum 150 pracowników. Inwestycja, według biznesplanu, powinna zostać zrealizowana w ciągu najbliższych dwóch lat, do końca roku 2010.

W Gedii, podobnie jak w innych firmach branży motoryzacyjnej, spadły zamówienia. Ma to ścisły związek z kiepską sytuacją jej czołowego klienta - koncernu General Motors. W zakładzie prowadzona była reorganizacja pracy, jednak jak informują przedstawiciele firmy sytuacja jest stabilna.

Kryzys dotknął jednak firmę Fatsa, produkującą ekskluzywną tapicerkę samochodową oraz zakład Zaset - produkujący sprzęgła samochodowe. Fatsa wycofuje swoja działalność ze strefy ekonomicznej.

Podobne wiadomości:

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?