mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwolnienia w ArcelorMittal Poland

Zwolnienia w ArcelorMittal Poland

W hutach należących do ArcelorMittal Poland planowane są kolejne redukcje zatrudnienia. - Nie znajdujemy żadnego merytorycznego uzasadnienia dla tak dużej redukcji zatrudnienia. Nasze huty nie mogą sobie pozwolić na odejścia kolejnych pracowników, bo zagrozi to procesowi produkcji oraz bezpieczeństwu załogi - uważa Jerzy Goiński przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej ArcelorMittal Poland Oddział Dąbrowa Górnicza

Zwolnienia w ArcelorMittal Poland
- Naszym zakładom grozi spadek konkurencyjności i pogorszenie bezpieczeństwa pracy - alarmuje Jerzy Goiński.

Kilkanaście dni temu do związków w koncernie dotarło pismo zarządu, w którym informuje on o planach ograniczenia zatrudnienia o 1050 pracowników. Część z nich odeszłaby na świadczenia emerytalne lub przedemerytalne, pozostali objęci byliby systemem dobrowolnych odejść. Póki co nie przedstawiono jednak przyczyn planowanych zwolnień,  harmonogramu odejść oraz wysokości ewentualnych odpraw.

Goiński przypomina, że huty należące do koncernu ArcelorMittal Poland od wielu lat poddawane są redukcji zatrudnienia. W 2004 roku pracowało w nich ok. 20 tys. osób. Wymogi integracyjne z Unią Europejską oraz wzrost wydajności pozwoliły na obniżenie zatrudnienia o połowę.
 
Zdaniem związkowców koncern dostosował już zatrudnienie do potrzeb rynku. - Tym bardziej, że w branży widać symptomy poprawy koniunktury. Zamiast zwolnień należałoby więc raczej zadbać o warunki pracy i zatrzymanie doświadczonych pracowników - uważa Jerzy Goiński.
 
Podobne jak Solidarność stanowisko prezentują też inne organizacje związkowe działające w koncernie. Związkowców nie przekonuje argument, że obniżanie zatrudnienia służy osiągnięciu modelowego wskaźnika 750 ton wyprodukowanej surówki na 1 zatrudnionego pracownika. - Uważam, że nasze walcownie osiągnęły już zbliżoną wydajność. A przecież koszt pracy jest w Polsce znacznie niższy niż na Zachodzie - podkreśla Goiński.
 
Solidarność i inne związki działające w koncernie oczekują teraz na wyznaczenie przez zarząd terminu spotkania. Chcą usłyszeć, jakie są rzeczywiste przyczyny redukcji zatrudnia i poznać szczegółowy plan restrukturyzacji.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.