mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwycięski Peugeot 908 HDi

Zwycięski Peugeot 908 HDi

Nicolas Minassian oraz Marc Gene jadący Peugeotem 908 HDi odnieśli zwycięstwo na torze Monza we Włoszech podczas pierwszego wyścigu z serii Le Mans Series. Sukces został dopełniony trzecim miejscem, które zajęła druga załoga, w której jechał Stephane Sarrazin oraz Pedro Lama.

Zwycięski Peugeot 908 HDi

W drugim samochodzie również pojawił się problem z drzwiami, lecz podczas pierwszej szykany 61 pierwszego okrążenia skrzynia biegów zablokowała się na pierwszym biegu. Stephane Sarrazin jechał wtedy na drugiej pozycji będąc 20 sekund za autem z nr 7, którym był Peugeot prowadzony przez Minassiana. Sarrazin dojechał do serwisu w zwolnionym tempie, gdzie następnie mechanicy wymienili blok sterujący skrzynią biegów. Stracił przez tą awarię pięć okrążeń. Zanim Stephane przekazał kierownicę drugiemu kierowcy pobił swój najlepszy czas okrążenia. Ofensywna jazda Pedro Lamy pozwoliła osiągnąć trzecią pozycję na mecie.

Tak zawodnicy skomentowali cały wyścig:

Nicolas Minassian: „Ten wynik to ogromna niespodzianka, bo nigdy przedtem nie przejechaliśmy tyle kilometrów za jednym razem na próbach. Mieliśmy dwa małe problemy ze źle zamkniętymi drzwiami i fałszywym alarmem czujnika ciśnienia oleju, który zmusił mnie do zjechania do boksu”.

Pedro Lamy: „To naprawdę wielka i piękna niespodzianka. Ekipa wykonała super robotę podczas  gdy ja leczyłem moje ścięgno Achillesa. Chcę podziękować całej ekipie, która wierzyła we mnie w czasie ostatnich tygodni. Jestem tak zadowolony, że tu jestem!”

Stephane Sarrazin: „Dziękuję całemu zespołowi , który wykonał fantastyczną pracę w ciągu ostatnich miesięcy. Byłem rozczarowany w trakcie problemu ze skrzynią biegów przez którą  straciłem 5 okrążeń, ale ruszyłem do ataku i rozkoszowałem się za kierownicą 908-semki”.

Następna eliminacja wyścigów z serii Le Mans Series odbędzie się 5-6 maja w hiszpańskiej Walencji.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Peugeot 908 hdi fap

Podobne wiadomości:

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Komentuj:

~Krzysiek 2007-05-11

som odjazdowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.