mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwycięstwo oblane sokiem owocowym

Zwycięstwo oblane sokiem owocowym

Tegoroczna edycja mistrzostw świata Formuły 1 przebiega jak do tej pory pod dyktando Michaela Schumachera oraz jego zespołu Ferrari.

fot.: Formula 1Tegoroczna edycja Formuły 1 jak na razie nie dostarcza zbyt wielu emocji kibicom. Przynajmniej jeśli chodzi o czołowe lokaty. Trzy dotychczasowe eliminacje bardzo pewnie wygrał Schumacher, najlepszy był też każdorazowo w kwalifikacjach. Dwukrotnie drugie miejsca zajmował drugi kierowca Ferrari, Brazylijczyk Rubens Barichello. Jeśli dodać do tego słabą postawę zespołu McLaren-Mercedes (dopiero 4 zdobyte punkty, ubiegłoroczny wicemistrz Kimi Raikkonen nie ukończył jeszcze żadnej eliminacji, w Bahrajnie zapalił mu się silnik już na 7. okrążeniu, zaś David Coulthard ukończył wyścig na 50.) oraz niewiele lepszą postawę drugiego z potentatów Formuły 1 zespołu BMW-Williams (jadący w Bahrajnie długo na trzeciej pozycji Kolumbijczyk Montoya z powodu problemów z silnikiem ukończył wyścig na 13. miejscu, Ralf Schumacher po kolizji z Japończykiem Sato zdołał przebić się tylko na siódme miejsce), to niemiecki kierowca oraz team Ferrari niezagrożeni powinni obronić mistrzowskie tytuły.

Podczas GP Bahrajnu na nowym torze wybudowanym kosztem 150 mln dolarów tylko sześciu kierowców uniknęło zdublowania przez Schumachera. Na uwagę zasługuje jeszcze zespół BAR-Honda, którego kierowcy, Jenson Button oraz Takuma Sato, zajęli odpowiednio trzecie i piąte miejsce. W klasyfikacji konstruktorów zespół zajmuje ex equo z BMW Williams trzecie miejsce.

Podczas dekoracji zwycięzców chyba po raz pierwszy w historii Formuły 1 nagrodzeni kierowcy oblewali się musującym sokiem owocowym a nie szampanem. Było to spowodowane tym, iż w tym arabskim państwie zabronione jest spożywanie alkoholu.

7. Ralf Schumacher (Niemcy/Williams-BMW) 58,155
8. Mark Webber (Australia/Jaguar-Cosworth) 1 okr.
9. Olivier Panis (Francja/Toyota) 1 okr.
10. Cristiano Da Matta (Brazylia/Toyota) 1 okr.