mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwycięzca Rajdu Dakar medalistą na IO

Zwycięzca Rajdu Dakar medalistą na IO

Zwycięzca Rajdu Dakar z rok 2011 zdobył brązowy medal na Igrzyska Olimpijskich w Londynie. Oczywiście, dyscyplina w której startował nijak ma się do sportów motorowych.

Zwycięzca Rajdu Dakar medalistą na IO
Katarczyk Nasser Al-Attiyah wygrał Rajd Dakar w 2011 roku startując w fabrycznym zespole Volkswagena za kierownicą Race Touarega 3. W tym roku startuje w barwach Citroena w WRC i zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na Igrzyskach Olimpijskich nie ma żadnej dyscypliny związanej ze sportem motorowym. Powód jest bardzo prozaiczny. Na Olimpiadzie, w zestawieniu rozgrywanych zawodów mogą znaleźć się te dyscypliny, które kultywują rywalizację człowieka bez  wspomagania technicznego. W sporcie motorowym za dużo zależy od samochodu czy też bolidu.

Al-Attiyah w Igrzyskach Olimpijskich bierze udział od 1996 roku, kiedy to odbyła się Olimpiada w Atlancie. Pochodzący z katarskiej rodziny książęcej Al-Attiyah startuje w strzelaniu do rzutek, dyscyplinie nazywanej skeet. Jak dotąd jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce, które wywalczył w 2004 roku w Atenach. Na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie "wystrzelał" trzecią lokatę i brązowy medal ustępując jedynie Amerykaninowi Vincentowi Hancoockowi oraz Duńczykowi Andersowi Goldingowi.
Tematy w artykule: Rajd Dakar Nasser Al Attiyah

Podobne wiadomości:

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10. Dakaru

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10....

Aktualności 2014-12-22

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.