mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwycięzcy światowego konkursu serwisantów Volvo

Zwycięzcy światowego konkursu serwisantów Volvo

Ogłoszono wyniki światowego finału konkursu VISTA 2011, rozegranego w Geteborgu – zwyciężył zespół Avesta Cruising Club ze Szwecji. Mistrzowie Świata wreszcie mogą wrócić do domu, po wyczerpującej rywalizacji, do której początkowo przystąpiło 13 700 pracowników sieci serwisowej Volvo Trucks i Volvo Buses z 75 krajów.

Zwycięzcy światowego konkursu serwisantów Volvo
- To niesamowite. Nie wiem, jak to się stało, jak tego dokonaliśmy - powiedział członek zwycięskiego zespołu Håkan Eriksson tuż po ogłoszeniu wyników. - Przybyło tu wiele znakomitych ekip i chociaż uważam, że nasz zespół jest naprawdę dobry, nie przypuszczałem, że możemy wygrać konkurs.

Po wyczerpującej, całodziennej rywalizacji w siedzibie Volvo Truck Training Centre, w ubiegły wtorek, 29 czerwca podczas uroczystej kolacji ogłoszono zwycięzcę  VISTA 2011. Staffan Jufors, prezes i dyrektor generalny Volvo Trucks, osobiście wręczył nagrodę ekipie Avesta Cruising Club.

- Nasze zobowiązania wobec klientów nie kończą się z chwilą przekazania kluczyków, lecz obowiązują w całym okresie eksploatacji samochodu ciężarowego. Wypełniamy je, polegając na wysokich umiejętnościach i ciężkiej pracy naszego personelu obsługi posprzedażnej - powiedział Jufors w trakcje ceremonii. - Jesteście na pierwszej linii i konkurs VISTA organizujemy po to, by docenić Waszą ciężką pracę, a także by ciągle doskonalić kompetencje naszej organizacji serwisowej.

- Szacujemy, że konkurs VISTA 2011 wygenerował około 400 000 godzin dodatkowych szkoleń, istotnie przyczyniając się do podniesienia umiejętności pracowników naszej organizacji na całym świecie. Dlatego VISTA pozostaje kluczowym narzędziem rozwoju kompetencji - powiedziała Ann Hesselbom, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Volvo Trucks, która również osobiście obserwowała przebieg światowego finału. - W miarę jak nasze samochody ciężarowe stają się coraz bardziej zawansowane technicznie, rosną wymagania stawiane mechanikom i VISTA to wyjątkowo skuteczny sposób na zapewnienie wysokiej jakości naszych usług posprzedażnych.

W światowym finale wzięło udział 30 zespołów z 27 krajów. Finaliści zostali wyłonieni spośród początkowej grupy 3740 zespołów, w kwalifikacjach obejmujących trzy rundy pytań teoretycznych i półfinały regionalne, rozegrane w różnych zakątkach świata. We wtorek, 28 czerwca, 30 finalistów zebrało się w Volvo Trucks Training Centre w Geteborgu, w Szwecji, by w serii zadań poddać swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne ostatecznej próbie. Najlepszy wynik osiągnął Avesta Cruising Club i właśnie temu zespołowi przypadł tytuł mistrza świata. Drugie i trzecie miejsce zajęły zespoły: NTC1 ze Szwajcarii i Montones 13 z Hiszpanii odpowiednio.

Przyznano również nagrody honorowe trzem zespołom, których poczynania, zdaniem sędziów, najlepiej odzwierciedlały kluczowe wartości VISTA. Zespół Mission Impossible z Rosji otrzymał nagrodę w kategorii „zadowolenie klienta" (Customer Satisfaction), zaś ekipę NZ Truck z Nowej Zelandii uhonorowano za „ducha współpracy" (Team Spirit). Trabus z Meksyku, pierwszy w historii meksykański uczestnik światowego finału VISTA, i przedstawiciel niewielkiej grupy zespołów wyspecjalizowanych w autobusach, zdobył nagrodę dla najlepszego debiutanta (Best Newcomer).

- Jestem ogromnie szczęśliwy i dumny - powiedział Alfredo Arias Esquivias z ekipy Trabus. - Konkurs był dla nas trudny, ponieważ mamy do czynienia głównie z autobusami, ale to dobry punkt wyjścia dla następnej edycji VISTA. Na pewno tu wrócimy.

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando