mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwycięzcy światowego konkursu serwisantów Volvo

Zwycięzcy światowego konkursu serwisantów Volvo

Ogłoszono wyniki światowego finału konkursu VISTA 2011, rozegranego w Geteborgu – zwyciężył zespół Avesta Cruising Club ze Szwecji. Mistrzowie Świata wreszcie mogą wrócić do domu, po wyczerpującej rywalizacji, do której początkowo przystąpiło 13 700 pracowników sieci serwisowej Volvo Trucks i Volvo Buses z 75 krajów.

Zwycięzcy światowego konkursu serwisantów Volvo
- To niesamowite. Nie wiem, jak to się stało, jak tego dokonaliśmy - powiedział członek zwycięskiego zespołu Håkan Eriksson tuż po ogłoszeniu wyników. - Przybyło tu wiele znakomitych ekip i chociaż uważam, że nasz zespół jest naprawdę dobry, nie przypuszczałem, że możemy wygrać konkurs.

Po wyczerpującej, całodziennej rywalizacji w siedzibie Volvo Truck Training Centre, w ubiegły wtorek, 29 czerwca podczas uroczystej kolacji ogłoszono zwycięzcę  VISTA 2011. Staffan Jufors, prezes i dyrektor generalny Volvo Trucks, osobiście wręczył nagrodę ekipie Avesta Cruising Club.

- Nasze zobowiązania wobec klientów nie kończą się z chwilą przekazania kluczyków, lecz obowiązują w całym okresie eksploatacji samochodu ciężarowego. Wypełniamy je, polegając na wysokich umiejętnościach i ciężkiej pracy naszego personelu obsługi posprzedażnej - powiedział Jufors w trakcje ceremonii. - Jesteście na pierwszej linii i konkurs VISTA organizujemy po to, by docenić Waszą ciężką pracę, a także by ciągle doskonalić kompetencje naszej organizacji serwisowej.

- Szacujemy, że konkurs VISTA 2011 wygenerował około 400 000 godzin dodatkowych szkoleń, istotnie przyczyniając się do podniesienia umiejętności pracowników naszej organizacji na całym świecie. Dlatego VISTA pozostaje kluczowym narzędziem rozwoju kompetencji - powiedziała Ann Hesselbom, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Volvo Trucks, która również osobiście obserwowała przebieg światowego finału. - W miarę jak nasze samochody ciężarowe stają się coraz bardziej zawansowane technicznie, rosną wymagania stawiane mechanikom i VISTA to wyjątkowo skuteczny sposób na zapewnienie wysokiej jakości naszych usług posprzedażnych.

W światowym finale wzięło udział 30 zespołów z 27 krajów. Finaliści zostali wyłonieni spośród początkowej grupy 3740 zespołów, w kwalifikacjach obejmujących trzy rundy pytań teoretycznych i półfinały regionalne, rozegrane w różnych zakątkach świata. We wtorek, 28 czerwca, 30 finalistów zebrało się w Volvo Trucks Training Centre w Geteborgu, w Szwecji, by w serii zadań poddać swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne ostatecznej próbie. Najlepszy wynik osiągnął Avesta Cruising Club i właśnie temu zespołowi przypadł tytuł mistrza świata. Drugie i trzecie miejsce zajęły zespoły: NTC1 ze Szwajcarii i Montones 13 z Hiszpanii odpowiednio.

Przyznano również nagrody honorowe trzem zespołom, których poczynania, zdaniem sędziów, najlepiej odzwierciedlały kluczowe wartości VISTA. Zespół Mission Impossible z Rosji otrzymał nagrodę w kategorii „zadowolenie klienta" (Customer Satisfaction), zaś ekipę NZ Truck z Nowej Zelandii uhonorowano za „ducha współpracy" (Team Spirit). Trabus z Meksyku, pierwszy w historii meksykański uczestnik światowego finału VISTA, i przedstawiciel niewielkiej grupy zespołów wyspecjalizowanych w autobusach, zdobył nagrodę dla najlepszego debiutanta (Best Newcomer).

- Jestem ogromnie szczęśliwy i dumny - powiedział Alfredo Arias Esquivias z ekipy Trabus. - Konkurs był dla nas trudny, ponieważ mamy do czynienia głównie z autobusami, ale to dobry punkt wyjścia dla następnej edycji VISTA. Na pewno tu wrócimy.

Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.