-19% Forda

Samochodowy oddział motoryzacyjnego giganta przewiduje stratę na działalności: 571 milionów dolarów przed opodatkowaniem.

Ostry spadek północno-amerykańskiego rynku i działających tam oddziałów firmy, spowodował 19-procentowy spadek ich zysków w drugiej ćwiartce roku. Drugi co do wielkości globalny producent zapowiedział także, że przewiduje stratę w rozliczeniu całego roku i nie będzie prognozował żadnych kwartalnych zysków. Jednak dalej koncern celuje w utrzymanie całorocznego celów.

Szef finansów firmy powołuje się na zbyt dużą zmienność na rynku. Według niego uniemożliwia ona nawet krótkoterminowe prognozy. Warto dodać, że także największy rywal, koncern General Motors, odwołał zapowiedzi co do wyników rocznych po 1.1-miliardowej stracie w pierwszym kwartale roku. Obie firmy jako główne powody swoich kłopotów wskazują nadzwyczajnie ostrą konkurencję, spadek sprzedaży paliwożernych SUV-ów (przez wzrost cen ropy) oraz wzrost kosztów działalności głównej i pozyskiwania kredytów.

Jak podkreślają analitycy, filia finansowa Forda realizuje założenia zgodnie z planami, jednak jeżeli chodzi o wytwarzanie głównych produktów działalności koncern ma zdecydowany spadek formy. Wpływy przed opodatkowaniem spadły o 19,15%, co daje 946 milionów dolarów w porównaniu z wcześniejszymi 1.170 miliardami.

By ratować ten stan Ford wdrożył specjalny program zniżek mający stymulować sprzedaż i ograniczyć liczbę aut w składach fabrycznych. Dało to efekt w postaci ożywienia lipcowego, ale nie wiadomo czy przełoży się to na dłuższy wzrost formy i odrobienie 245-milionowej straty względem poprzednich okresów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.