mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > +53% Mitsubishi w maju

+53% Mitsubishi w maju

Jedni producenci cierpią na utrzymującą się przypadłość stagnacji sprzedaży nowych aut, a inni wręcz przeciwnie - korzystają ze spadku cen na swoje importowane auta.

Sumaryczna sprzedaż importera aut Mitsubishi w Polsce w maju wzrosła aż o 53,4% w porównaniu z tym samym miesiącem zeszłego roku. W sumie w maju sprzedano 250 aut tej marki w porównaniu do 163 w 2004 roku. Od początku bieżącego roku 1126 osób kupiło auta tej marki. Największy wzrost sprzedaży zanotował Mitsubishi L200 (100% wzrostu), następnie Lancer sedan (32,3% wzrostu) a także Lancer kombi (30,8% wzrostu). O 25% zwiększyła się sprzedaż Pajero Pinina.

O ile w stosunku rocznym jest dobrze, to sprzedaż liczona od początku roku spadła o 11%, czego przyczyną jest między innymi wycofanie z oferty zeszłorocznego bestsellera – Mitsubishi Carisma, który przestał już być produkowany. Obecnie najlepiej sprzedającym się modelem jest zdobywający coraz większe uznanie klientów Mitsubishi Colt, który od początku roku znalazł już 375 nabywców.

Rośnie także popularność Lancera w zarówno w wersji kombi (41,3% wzrostu od początku roku), jak i sedan (37,4% wzrost). W sumie 232 klientów zdecydowało się na kupno aut z rodziny Lancera. Do końca maja aż o 128% zwiększyła się sprzedaż Outlandera (114 klientów wybrało ten model). 113 miłośników terenówek stało się posiadaczami Mitsubishi Pajero, co stanowi niemal 163% wzrost w stosunku do pierwszych pięciu miesięcy 2004 roku.

Dobre wyniki sprzedaży są także notowane w całej Europie, gdzie sprzedaż aut Mitsubishi zwiększyła się od stycznia do końca kwietnia 2005 roku aż o 24%. W samym kwietniu sprzedano 20 825 aut (9% więcej niż w kwietniu 2004), a w ciągu pierwszych czterech miesięcy sprzedaż wyniosła 91 414 aut. Najpopularniejsze modele wśród europejskich klientów to obecnie Lancer, Colt i L200.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.