mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ‘Wiecha’ fabryki MAN w Niepołomicach

‘Wiecha’ fabryki MAN w Niepołomicach

18 kwietnia w powstającej fabryce MAN w Niepołomicach odbyła się uroczystość „Wiechy”. W połowie roku, tak jak zostało to zaplanowane, z taśmy produkcyjnej zjedzie pierwszy model MAN TGA WW.

Aktualnie na terenie fabryki MAN pracuje ponad 650 osób zatrudnionych przez firmy budowlane. Właśnie zakończono prace nad ścianami zewnętrznymi, dachem oraz budynkami logistyki. Równocześnie z pracami budowlanymi przebiega wyposażanie hal montażu oraz logistyki.

Ponad 200 polskich pracowników biurowych i produkcyjnych jest szkolonych w zakładach MAN w Monachium oraz Salzgitter. Ostatni etap rekrutacji do pracy w niepołomickiej fabryce będzie miał miejsce w maju i czerwcu.

„Po krótkim okresie optymalizacji rozpoczniemy systematycznie rosnącą produkcję tak, aby osiągnąć cel: 50 pojazdów dziennie opuszczających hale montażowe. Zaowocuje to już w 2007 roku wyprodukowaniem 3 tys. pojazdów - mówi Marc Sielemann. Oficjalne otwarcie fabryki zaplanowane zostało na październik.

Dzięki nowemu zakładowi Polska staje się dla koncernu MAN ważnym, strategicznym filarem. Niepołomice pod Krakowem to już trzeci zakład MAN w Polsce. Na dziś w zakładach w Poznaniu oraz Starachowicach zatrudnionych jest około 3 tys. pracowników.

Zakład posiadać będzie wydajność 15 tys. pojazdów rocznie w trybie jednozmianowym. Produkowane tutaj pojazdy w pierwszym rzędzie pokryją zapotrzebowanie rynków Europy Wschodniej. Do roku 2010 znajdzie w niej zatrudnienie przynajmniej 650 osób. Niepołomicka fabryka jest integralną częścią strategii wzrostu koncernu. Strategia ta zakłada, iż do roku 2010 moce produkcyjne koncernu osiągną poziom 100 tys. pojazdów rocznie.

Przeczytaj także:

MAN przewiduje dalszy wzrost (2007-01-08)

MAN inwestuje w fabrykę w Starachowicach (2006-11-21)

15 tys. ciężarówek rocznie z Niepołomic (2006-11-26)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~wolb 2007-10-24

CIEKAWE JAKIE PROPONUJĄ ZAROBKI NETTO?????

~chcialbym tam pracowac :) 2007-04-29

witam heh chyba tylko tyle chciallem powiedziec

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando