mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Bezpieczne Miasta" - kolejny sukces Policji

"Bezpieczne Miasta" - kolejny sukces Policji

Podlascy policjanci odzyskali 47 skradzionych samochodów w ramach programu "Bezpieczne Miasta". Auta były kradzione w Belgii i Holandii i trafiały na polski rynek za pośrednictwem dwóch autokomisów umiejscowionym w Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach. Zarzuty paserstwa usłyszało już siedem osób.

Od początku maja na terenie całego kraju policjanci prowadzą akcję "Bezpieczne miasta". W ramach jej programu policjanci z KWP w Białymstoku zatrzymali właściciela jednego z bielskich komisów, w którym wystawiono do sprzedaży skradzionego w Belgii Volkswagena. Rozpracowujący tę sprawę policjanci dotarli również do osób, które tam kupowały samochody. Funkcjonariusze zabezpieczyli wówczas 29 aut, głównie Volkswagenów i BMW. Na tym etapie potwierdzono już, że pochodziły one z kradzieży na terenie Belgii i Holandii.

Wczoraj podlascy policjanci razem z funkcjonariuszami Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji przy współpracy z oficerami łącznikowymi z Niemiec i Belgii oraz pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej wymierzyli kolejny cios w kierunku nieuczciwych komisantów. Odzyskali kolejne 18 skradzionych samochodów. Kilka z nich znaleziono  w kraju. Zarzut paserstwa w sprawie nielegalnych aut usłyszało już 7 osób.

Łącznie w ramach jednej z realizacji programu „Bezpieczne Miasta” policjanci odnaleźli już 47 skradzionych pojazdów.

Czytaj także:

Kierował autobusem mając 1,9 promila (2007-07-16)

Pirat drogowy zatrzymany po pościgu (2007-07-09)

Dzień "uciekinierów" (2007-07-03)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.