mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Dealer i Serwis musi zarabiać..."

"Dealer i Serwis musi zarabiać..."

"Dealer i Serwis musi zarabiać – czyli jak koncentrując się na zadowoleniu klienta wypracować zysk w firmie?" - to temat Międzynarodowej Konferencji Motoryzacyjnej, jaka w listopadzie odbędzie się w Krakowie.

Tegoroczna konferencja jest kontynuacją dotychczasowej Konwencji Polskich Dealerów Samochodów. W tym roku uczestników czeka szereg korzystnych zmian wprowadzonych z myślą o sektorze stricte dealerskim jak również firm działających w jego otoczeniu i na jego rzecz.

Mając na uwadze drogocenny czas, jaki trzeba przeznaczyć na różnego rodzaju zjazdy, konferencje czy też spotkania branżowe, których w skali roku jest bez liku, Polska Izba Motoryzacji – organizacja skupiająca i reprezentująca m.in. sektor dealerski postanowiła skompilować tematykę kilku istotnych zagadnień. Dlatego też w tym roku dotychczasowa tematyka tzw. Konwencji Dealerów Samochodów oraz zagadnienia z dziedziny Finansów i Ubezpieczeń zostanie połączona – m.in. z racji tej samy grupy odbiorców, jakimi są dealerzy samochodów, ale również firmy ubezpieczeniowe, kredytowe czy też leasingowe i inne, które w gruncie rzeczy żywo są zainteresowane kooperacją z branżą dealerską.

Zgodnie z oczekiwaniami uczestników cała konferencja będzie poświęcona najważniejszemu celowi dealerów – generowaniu zysków. Zostanie pokazane, w jaki sposób odnaleźć się na rynku w dzisiejszych, zmieniających się czasach, w których klienci przestają odwiedzać salony. Uwaga będzie zwrócona na sprawdzone strategie marketingu punktu dealerskiego ukierunkowane na skuteczne przyciągnięcie klienta do salonu i zainspirowanie go do zakupu oraz na trendy i gotowe rozwiązania, które wpłyną na zwiększenie dochodów w salonie i serwisie oraz pozwolą wyeliminować błędy, które powodują, że klienci odchodzą od danego salonu czy serwisu. Ważną kwestią będzie też pokazanie, jak wykorzystywać nowe media, w tym internet oraz serwisy społecznościowe do budowania wizerunku salonu. Przedstawione zostaną także narzędzia do zwiększania efektywności zarządzania sprzedażą i budowania zaangażowania pracowników oraz najlepsze praktyki rozwoju sprzedaży produktów finansowych i ubezpieczeniowych. Jednym z istotnych elementów konferencji będzie też omówienie standardów pozyskiwania i obsługi klienta flotowego.

To jednak nie wszystko, co zaskoczy tegorocznych uczestników spotkania dealerskiego. Istotnym elementem konferencji jest jej wymiar. Z wielu analiz i sugestii dealerów można wywnioskować, że wymiar międzynarodowy ma tutaj nieocenione znaczenie. Dlatego też, uczestnikami spotkania – zarówno w charakterze prelegentów, ale również uczestników będą przedstawiciele tego sektora z różnych krajów Europy a nawet świata. Słuchaczami, prelegentami ale również panelistami będą dealerzy z Niemiec, Czech, Belgii, Holandii, Anglii, etc.

Tak jak w trakcie poprzednich uroczystych Gali w tym roku również ogłoszona zostanie Lista Top Efekt, czyli lista 50. firm dealerskich, które w minionych 12 miesiącach sprzedały w Polsce najwięcej samochodów, a ponadto zostaną wręczone nagrody w plebiscycie "Menedżer Rynku Dealerskiego" i "Złoty Zderzak" oraz "Auto Salon".

Tegoroczne spotkanie branżowe będzie rozszerzone o trzeci dzień, w którym odbędzie się Konferencja Dealerów Quadów, Motocykli i Skuterów. Odbędą się wówczas liczne sesje merytoryczne poświęcone charakterystyce tego sektora, w tym obecnym trendom i prognozom.

Tegoroczna Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna (łącząca V Konwencję Polskich Dealerów Samochodów oraz V Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych) odbędzie się w dniach 17-18 listopada br. w Krakowie w hotelu Best Western Premier. 19 listopada będzie miała miejsce Konferencja Dealerów Quadów, Motocykli i Skuterów. mojeauto.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Tematy w artykule: PIM dealerzy

Podobne wiadomości:

Oto najwięksi dealerzy samochodów w Polsce

Oto najwięksi dealerzy samochodów w Polsce

Aktualności 2016-03-22

Nowy salon Infiniti w Sosnowcu

Nowy salon Infiniti w Sosnowcu

Aktualności 2015-05-21

Komentuj:

~Tylko dlaczego wKrakowie, 2010-07-30

gdzie sa najmocniejsze grupy dealreskie? Trzeba organizować w najsłabszych regionach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.