mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "F" jak szybki Lexus

"F" jak szybki Lexus

Wielu producentów samochodów chciałoby mieć w swoim zespole znaną i cenioną dywizję, odpowiedzialną za tworzenie bardzo wydajnych modeli. Na wzór AMG w Mercedesie oraz oddziału "M" w BMW, japoński Lexus zamierza stworzyć zespół, który będzie pracował nad konkurencyjnymi dla nich modelami.

Już w połowie przyszłego roku pod skrzydłami japońskiego producenta ruszy pełną parą nowa marka, sygnowana literką "F". Czemu akurat ta litera? Odpowiedź jest prosta. Najprawdopodobniej z tego powodu, że będzie się ona łatwo kojarzyć z wyrazem "fast", który z angielskiego oznacza nic innego, jak po prostu "szybki".

Pierwszym samochodem, który zostanie zaprezentowany przez nową dywizję, będzie Lexus IS sedan, wyposażony w pięciolitrową jednostkę V8, której moc szacowana jest na 425 koni mechanicznych. Silnik nie jest całkowicie nowym dziełem, tylko odpowiednio zmodyfikowaną jednostką pochodzącą z hybrydowego modelu LS 600h L. Nowe auto, ukrywające się pod nazwą IS-F zostanie zaprezentowane już podczas styczniowych targów motoryzacyjnych w Detroit.

Ta nomenklatura wejdzie także w inne modele, które pojawią się w zestawieniu bardzo wydajnych Lexusów. Najprawdopodobniej tuż za pierwszym autem, na rynku zadebiutują nowe modele takie jak GS-F oraz IS-F coupe. Sam model IS-F wejdzie do salonów w grudniu 2007 roku, a jego cena, według nieoficjalnych źródeł, będzie wynosić na rynku amerykańskim około 150 tysięcy złotych.

Toyota Motor Corp. zarejestrowała już w listopadzie,  w amerykańskim odpowiedniku urzędu patentowego logo nowej marki oraz nazwę pierwszego modelu.

Czytaj także:

Sportowy kontratak Lexusa (2006-11-15)

Dwa razy więcej hybrydowych Lexusów (2006-10-03)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus F IS-F

Podobne wiadomości:

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Aktualności 2017-08-28

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

~super 2006-12-23

A czy będzie LS-F i jakie modele są przygotowywane na następne lata? i czy pojawi sie konkurent dla Ferrari Lamborghini Porshe Saleena ? i innychtym podobnych?.Pozdrowienia dla włascicieli Lexusów i ich fanów.Mam wielki szacunek dla tej marki i życzę jej nastepnych sukcesów i stopniowego zwiększania oferty modelowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.