mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "F" jak szybki Lexus

"F" jak szybki Lexus

Wielu producentów samochodów chciałoby mieć w swoim zespole znaną i cenioną dywizję, odpowiedzialną za tworzenie bardzo wydajnych modeli. Na wzór AMG w Mercedesie oraz oddziału "M" w BMW, japoński Lexus zamierza stworzyć zespół, który będzie pracował nad konkurencyjnymi dla nich modelami.

Już w połowie przyszłego roku pod skrzydłami japońskiego producenta ruszy pełną parą nowa marka, sygnowana literką "F". Czemu akurat ta litera? Odpowiedź jest prosta. Najprawdopodobniej z tego powodu, że będzie się ona łatwo kojarzyć z wyrazem "fast", który z angielskiego oznacza nic innego, jak po prostu "szybki".

Pierwszym samochodem, który zostanie zaprezentowany przez nową dywizję, będzie Lexus IS sedan, wyposażony w pięciolitrową jednostkę V8, której moc szacowana jest na 425 koni mechanicznych. Silnik nie jest całkowicie nowym dziełem, tylko odpowiednio zmodyfikowaną jednostką pochodzącą z hybrydowego modelu LS 600h L. Nowe auto, ukrywające się pod nazwą IS-F zostanie zaprezentowane już podczas styczniowych targów motoryzacyjnych w Detroit.

Ta nomenklatura wejdzie także w inne modele, które pojawią się w zestawieniu bardzo wydajnych Lexusów. Najprawdopodobniej tuż za pierwszym autem, na rynku zadebiutują nowe modele takie jak GS-F oraz IS-F coupe. Sam model IS-F wejdzie do salonów w grudniu 2007 roku, a jego cena, według nieoficjalnych źródeł, będzie wynosić na rynku amerykańskim około 150 tysięcy złotych.

Toyota Motor Corp. zarejestrowała już w listopadzie,  w amerykańskim odpowiedniku urzędu patentowego logo nowej marki oraz nazwę pierwszego modelu.

Czytaj także:

Sportowy kontratak Lexusa (2006-11-15)

Dwa razy więcej hybrydowych Lexusów (2006-10-03)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus F IS-F

Podobne wiadomości:

Lexus UX - premiera w Genewie

Lexus UX - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-02

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-04-20

Komentuj:

~super 2006-12-23

A czy będzie LS-F i jakie modele są przygotowywane na następne lata? i czy pojawi sie konkurent dla Ferrari Lamborghini Porshe Saleena ? i innychtym podobnych?.Pozdrowienia dla włascicieli Lexusów i ich fanów.Mam wielki szacunek dla tej marki i życzę jej nastepnych sukcesów i stopniowego zwiększania oferty modelowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.