mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 'Fiatowski' rywal Dacii Logan

'Fiatowski' rywal Dacii Logan

W tureckiej fabryce w Tofas Fiat planuje uruchomienie produkcji taniego wariantu modelu Albea sedan, który ma być godnym rywalem "nisko-budżetowej" Dacii Logan od Renault.

'Fiatowski' rywal Dacii Logan

W pierwszej kolejności tania Albea produkowana byłaby w tureckiej fabryce Fiata w Tofas. Sergio Marchionne, zarządca Fiata zaznacza, że: „budowa tanich samochodów będzie odbywać się także w innych krajach”. Być może będą to Chiny, Indie, Brazylia i Rosja.

Jak na razie dokładne koszty, ani sposób obniżenia wartości produkcji nie są znane nawet samym przedstawicielom Fiata, jednak jak twierdzi Alfredo Altvilla, szef Fiat Auto, włoska marka będzie starała się obniżyć koszta o około 1000 euro na każdym egzemplarzu. Oznacza to, że ceny za sedana kształtowałaby się poniżej 10 tys. euro. Fiat zamierza dokonać redukcji kosztów w częściach, silniku i innych komponentach.

Altavilla zastrzega jednak, iż: „produkcja taniej Albei nie może odbić się na ubytkach w elementach bezpieczeństwa, jazdy i prowadzenia.” Jeśli Fiat będzie w stanie szybko skonstruować taki plan, produkcja może ruszyć jeszcze w tym roku. Gdyby to się udało turecka fabryka Tofas będzie pierwszym zakładem, który wypuściłby na europejski rynek samochód, który ewentualnie byłby w stanie odebrać część klientów Dacii Logan produkowanej pod szyldem Renault.

Nie będzie to jednak takie proste, bowiem ceny za podstawową wersję rumuńskiego modelu zaczynają się już od 7000 euro.

Czytaj także:

Fiaty z Rosji 2006-01-04

Dacia Logan: Czy jeszcze interesuje? 2005-09-21

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Logan
Dacia Logan
Cena podstawowa już od: 29 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: Logan Albea

Podobne wiadomości:

Dacia Logan MCV w wersji Stepway

Dacia Logan MCV w wersji Stepway

Aktualności 2017-02-28

Euro NCAP: Kolejna dwunastka rozbita

Euro NCAP: Kolejna dwunastka rozbita

Aktualności 2014-12-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic