mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Holownicy" zatrzymani

"Holownicy" zatrzymani

Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali dzisiaj rano siedmiu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz pięć osób cywilnych w związku z nielegalnym przekazywaniem informacji o wypadkach i kolizjach firmom holowniczym.

Policjanci BSW rozpracowywali grupę przestępczą od kilku miesięcy. W skład tej grupy wchodzili funkcjonariusze pracujący jako dyżurni ruchu drogowego na stanowisku wspomagania dowodzenia (SWD) w komendzie miejskiej policji w Krakowie oraz właściciele prywatnych firm holowniczych.

Pierwsze informacje pojawiające się na ten temat wskazywały na to, że niektórzy z funkcjonariuszy, przyjmujących zgłoszenie o kolizji, powiadamiają firmy holownicze, inne niż te, które wygrały przetarg na taką usługę. W zamian skorumpowani funkcjonariusze otrzymywali pieniądze – zwykle około kilkuset zł, w zależności od marki samochodu. Pracując nad sprawą policjanci BSW zebrali dowody świadczące o tym, że pomiędzy pracującymi tam funkcjonariuszami a właścicielami firm holowniczych doszło do nieformalnego porozumienia.

Zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty przyjmowania korzyści materialnych, przekroczenia uprawnień i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Przestępstwa te zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Warsztaty nabijają w butelkę 2007-01-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo zastrzega nazwę S50
Volvo zastrzega nazwę S50
Szwedzka marka nie zwalnia tempa. Jeszcze  w tym roku poznamy nowego crossovera XC40, a tymczasem Volvo myśli już o kolejnym modelu i zastrzega nazwę S50. Czyżby szykowała się wersja coupe modelu S40?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech