mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Holownicy" zatrzymani

"Holownicy" zatrzymani

Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali dzisiaj rano siedmiu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz pięć osób cywilnych w związku z nielegalnym przekazywaniem informacji o wypadkach i kolizjach firmom holowniczym.

Policjanci BSW rozpracowywali grupę przestępczą od kilku miesięcy. W skład tej grupy wchodzili funkcjonariusze pracujący jako dyżurni ruchu drogowego na stanowisku wspomagania dowodzenia (SWD) w komendzie miejskiej policji w Krakowie oraz właściciele prywatnych firm holowniczych.

Pierwsze informacje pojawiające się na ten temat wskazywały na to, że niektórzy z funkcjonariuszy, przyjmujących zgłoszenie o kolizji, powiadamiają firmy holownicze, inne niż te, które wygrały przetarg na taką usługę. W zamian skorumpowani funkcjonariusze otrzymywali pieniądze – zwykle około kilkuset zł, w zależności od marki samochodu. Pracując nad sprawą policjanci BSW zebrali dowody świadczące o tym, że pomiędzy pracującymi tam funkcjonariuszami a właścicielami firm holowniczych doszło do nieformalnego porozumienia.

Zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty przyjmowania korzyści materialnych, przekroczenia uprawnień i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Przestępstwa te zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Warsztaty nabijają w butelkę 2007-01-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport