mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Im gorzej tym lepiej"

"Im gorzej tym lepiej"

Kryzys gospodarczy najsilniej dotyka jak dotąd duże koncerny samochodowe, które odnotowują spadki sprzedaży. Jak na razie całkiem znośna jest za to sytuacja niezależnych warsztatów, zarówno tych zrzeszonych w sieciach warsztatowych, jak również warsztatów nie będących w żadnej sieci.

Jak pokazują badania niezależnego rynku motoryzacyjnego, kryzys motoryzacyjny w tej chwili nie ma większych negatywnych skutków dla niezależnych warsztatów, ponieważ serwis nowych samochodów przypada i tak na autoryzowane stacje obsługi. Można zatem dość przewrotnie stwierdzić, że dla rynku usług motoryzacyjnych im gorzej w sprzedaży nowych pojazdów, tym lepiej dla ich napraw i serwisowania. Tezę taką potwierdzają badania pokazujące, że ponad połowa warsztatów nie notuje jak do tej pory spadków obrotów. - Dużo trudniejsza sytuacja w sektorze autoryzowanym jest również szansą dla niezależnych warsztatów, które oferują dobrą usługę i części w zdecydowanie niższej cenie, stwarza to większą konkurencyjność warsztatów niezależnych w stosunku do serwisów autoryzowanych - podkreśla Alfreg Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych.

Potwierdzeniem niezłej sytuacji w niezależnych warsztatach jest fakt, iż 15% badanych nie dostrzega większych problemów związanych z obecną sytuacją gospodarczą. Tylko niespełna jedna dziesiąta badanych wskazuje na problemy z płynnością finansową, co niekoniecznie musi wynikać z obecnej sytuacji rynkowej.

We wspomnianym raporcie badani wskazywali również na problemy z personelem (14,9%), co oczywiście oznacza trudności z pozyskaniem dobrych pracowników, ale także brak pewnych umiejętności co ma bezpośrednie przełożenie na potrzeby szkoleniowe tych firm.

Dobrą informacją z punktu widzenia producentów i dystrybutorów urządzeń i wyposażenia warsztatowego jest fakt, iż badani wskazują także jako jeden z elementów trudniejszej dla nich sytuacji brak odpowiedniego wyposażenia swoich warsztatów w urządzenia do prowadzenia określonych napraw. Jest to potencjalna grupa klientów tych firm.

Podobne wiadomości:

Jaki będzie serwis samochodowy przyszłości?

Jaki będzie serwis samochodowy przyszłości?

Technika 2014-07-18

Pierwszy salon BMW w Kielcach

Pierwszy salon BMW w Kielcach

Aktualności 2015-01-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.