mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Im gorzej tym lepiej"

"Im gorzej tym lepiej"

Kryzys gospodarczy najsilniej dotyka jak dotąd duże koncerny samochodowe, które odnotowują spadki sprzedaży. Jak na razie całkiem znośna jest za to sytuacja niezależnych warsztatów, zarówno tych zrzeszonych w sieciach warsztatowych, jak również warsztatów nie będących w żadnej sieci.

Jak pokazują badania niezależnego rynku motoryzacyjnego, kryzys motoryzacyjny w tej chwili nie ma większych negatywnych skutków dla niezależnych warsztatów, ponieważ serwis nowych samochodów przypada i tak na autoryzowane stacje obsługi. Można zatem dość przewrotnie stwierdzić, że dla rynku usług motoryzacyjnych im gorzej w sprzedaży nowych pojazdów, tym lepiej dla ich napraw i serwisowania. Tezę taką potwierdzają badania pokazujące, że ponad połowa warsztatów nie notuje jak do tej pory spadków obrotów. - Dużo trudniejsza sytuacja w sektorze autoryzowanym jest również szansą dla niezależnych warsztatów, które oferują dobrą usługę i części w zdecydowanie niższej cenie, stwarza to większą konkurencyjność warsztatów niezależnych w stosunku do serwisów autoryzowanych - podkreśla Alfreg Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych.

Potwierdzeniem niezłej sytuacji w niezależnych warsztatach jest fakt, iż 15% badanych nie dostrzega większych problemów związanych z obecną sytuacją gospodarczą. Tylko niespełna jedna dziesiąta badanych wskazuje na problemy z płynnością finansową, co niekoniecznie musi wynikać z obecnej sytuacji rynkowej.

We wspomnianym raporcie badani wskazywali również na problemy z personelem (14,9%), co oczywiście oznacza trudności z pozyskaniem dobrych pracowników, ale także brak pewnych umiejętności co ma bezpośrednie przełożenie na potrzeby szkoleniowe tych firm.

Dobrą informacją z punktu widzenia producentów i dystrybutorów urządzeń i wyposażenia warsztatowego jest fakt, iż badani wskazują także jako jeden z elementów trudniejszej dla nich sytuacji brak odpowiedniego wyposażenia swoich warsztatów w urządzenia do prowadzenia określonych napraw. Jest to potencjalna grupa klientów tych firm.

Podobne wiadomości:

Pierwszy salon BMW w Kielcach

Pierwszy salon BMW w Kielcach

Aktualności 2015-01-22

Zwolnienia w częstochowskiej Gommie

Zwolnienia w częstochowskiej Gommie

Aktualności 2014-05-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando