mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Jastrząb" kontroluje

"Jastrząb" kontroluje

Dzisiaj rano ruszyła wielka międzynarodowa akcja policji na drogach Europy Środkowej. W ramach akcji "Jastrząb" drogówka sprawdzi wyjątkowo szczegółowo przestrzeganie przepisów przez kierowców.

Do tej pory intensywne działania policji na drogach mogliśmy zaobserwować podczas różnych świąt (np. Wszystkich Świętych), długich weekendów, czy też kończących się wakacji, kiedy to na drogach następowało szczególne natężenie ruchu. Teraz podobna akcja potrwa aż przez tydzień i co ciekawe przeprowadzą ją równocześnie policjanci także z Austrii, Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier.

Szczegółowa kontrola na polskich drogach obejmie głównie południowe województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. Policjanci z drogówki będą zwracać uwagę na przestrzeganie dopuszczalnej prędkości, używanie przez wszystkich podróżujących pasów bezpieczeństwa, a przez dzieci także fotelików dziecięcych oraz na stan trzeźwości kierowców. Podejrzanie zachowujący się kierowcy poddani zostaną także sprawdzeniu, czy nie są pod wpływem innych środków odurzających.

Współpraca ze strażą graniczną, służbami celnymi oraz inspekcją transportu drogowego pozwoli na znaczne rozszerzenie zasięgu prowadzonej akcji. Oprócz wyżej wymienionych przedmiotów kontroli patrole będą również sprawdzać, czy samochody pochodzą z legalnego źródła, czy nie są przewożone inne kradzione przedmioty, zatrzymywane będą poszukiwane i zaginione osoby.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.