mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Jechałem pijany i wpadłem do rowu"

"Jechałem pijany i wpadłem do rowu"

Takie oto nietypowe zgłoszenie odebrali wczoraj funkcjonariusze policji w Braniewie. Dodatkowo zgłaszający oświadczył, że poruszał się pojazdem, mimo iż jego prawo jazdy zostało mu już zabrane.

31–letni mieszkaniec Warszawy zadzwonił wczorak około godziny 21 na numer alarmowy i poprosił o przyjazd policyjnego patrolu, ponieważ kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, nie zapanował nad nim i uderzył w drzewo. Ponadto oświadczył funkcjonariuszowi, że wsiadł za kierownicę swojego auta pomimo braku prawa jazdy, które zostało mu już wcześniej zabrane za jazdę na podwójnym gazie.

Dyżurny skierował na miejsce policyjny patrol, aby potwierdzić zgłoszenie. Tuż za ostrym zakrętem w miejscowości Chruściela, funkcjonariusze znaleźli w przydrożnym rowie Forda oraz kierowcę, który stał obok pojazdu. 31–latek nie odniósł poważnych obrażeń. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wykazał prawie 1,5 promila. Policjanci potwierdzili również, że mieszkaniec warszawy miał faktycznie cofnięte do 2012 roku uprawnienia do kierowania.
Paweł S. powiedział policjantom, że zgłosił swoją kolizję i kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu, ponieważ wie, że zrobił źle i musi ponieść teraz konsekwencje takiego postępowania. Poza tym mężczyzna miał poważne obawy przed powrotem do domu i rozmową ze swoją partnerką, rozważał nawet opcję pobytu w policyjnym areszcie. Niestety, w tej kwestii policjanci nie byli w stanie mu pomóc. Przypomnieli mu jedynie o zdrowym rozsądku zanim wsiądzie się za kierownice po alkoholu.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku Pawła S. odpowiedzialność karna będzie surowsza z uwagi na powtórne popełnienie tego samego przestępstwa i złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne wiadomości:

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa...

Finanse i prawo 2017-01-04

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan Micra Bose Personal Edition
Nissan Micra Bose Personal Edition
Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 
Odgadnij model Odgadnij model