mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Jechałem pijany i wpadłem do rowu"

"Jechałem pijany i wpadłem do rowu"

Takie oto nietypowe zgłoszenie odebrali wczoraj funkcjonariusze policji w Braniewie. Dodatkowo zgłaszający oświadczył, że poruszał się pojazdem, mimo iż jego prawo jazdy zostało mu już zabrane.

31–letni mieszkaniec Warszawy zadzwonił wczorak około godziny 21 na numer alarmowy i poprosił o przyjazd policyjnego patrolu, ponieważ kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, nie zapanował nad nim i uderzył w drzewo. Ponadto oświadczył funkcjonariuszowi, że wsiadł za kierownicę swojego auta pomimo braku prawa jazdy, które zostało mu już wcześniej zabrane za jazdę na podwójnym gazie.

Dyżurny skierował na miejsce policyjny patrol, aby potwierdzić zgłoszenie. Tuż za ostrym zakrętem w miejscowości Chruściela, funkcjonariusze znaleźli w przydrożnym rowie Forda oraz kierowcę, który stał obok pojazdu. 31–latek nie odniósł poważnych obrażeń. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wykazał prawie 1,5 promila. Policjanci potwierdzili również, że mieszkaniec warszawy miał faktycznie cofnięte do 2012 roku uprawnienia do kierowania.
Paweł S. powiedział policjantom, że zgłosił swoją kolizję i kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu, ponieważ wie, że zrobił źle i musi ponieść teraz konsekwencje takiego postępowania. Poza tym mężczyzna miał poważne obawy przed powrotem do domu i rozmową ze swoją partnerką, rozważał nawet opcję pobytu w policyjnym areszcie. Niestety, w tej kwestii policjanci nie byli w stanie mu pomóc. Przypomnieli mu jedynie o zdrowym rozsądku zanim wsiądzie się za kierownice po alkoholu.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku Pawła S. odpowiedzialność karna będzie surowsza z uwagi na powtórne popełnienie tego samego przestępstwa i złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic