mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Josh Machine" - Ikona Forda

"Josh Machine" - Ikona Forda

Od 1999 roku, produkowany i sprzedawany wyłącznie na hinduskim rynku Ford Ikon, osiągnął już liczbę 100 tys. wyprodukowanych egzemplarzy.

Po raz pierwszy Ford Ikon, który popularnie nazywany jest "Josh Machine", pojawił się w sprzedaży w październiku 1999 r. Produkowany jest w fabryce oddziału Ford India w Maraimalai Nagar. Od swojego debiutu Ikon stał się najbardziej popularnym modelem średniej klasy na hinduskim rynku i wciąż zdobywa liczne wyróżnienia.

Z okazji wyprodukowania 100-tysięcznego egzemplarza modelu Ikon, Ford India wypuści limitowaną serię tego modelu w wersji "Josh 100". W porównaniu do oferowanych wersji, "Josh 100" będzie bardziej ekskluzywny i luksusowy. Wśród oferowanego wyposażenia znajdą się m.in. skórzana tapicerka, nowy system audio, centralny zamek. Do wyboru będą dwa silniki benzynowe o pojemnościach 1,3 i 1,6 litra.

Indyjski oddział Forda, założony w 1995 roku, produkuje wyłącznie na krajowy rynek w fabryce Maraimalai Nagar. Oprócz modelu Ikon, w fabryce wytwarzane są również takie modele jak Mondeo, Fusion i Endeavour.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech