mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Josh Machine" - Ikona Forda

"Josh Machine" - Ikona Forda

Od 1999 roku, produkowany i sprzedawany wyłącznie na hinduskim rynku Ford Ikon, osiągnął już liczbę 100 tys. wyprodukowanych egzemplarzy.

Po raz pierwszy Ford Ikon, który popularnie nazywany jest "Josh Machine", pojawił się w sprzedaży w październiku 1999 r. Produkowany jest w fabryce oddziału Ford India w Maraimalai Nagar. Od swojego debiutu Ikon stał się najbardziej popularnym modelem średniej klasy na hinduskim rynku i wciąż zdobywa liczne wyróżnienia.

Z okazji wyprodukowania 100-tysięcznego egzemplarza modelu Ikon, Ford India wypuści limitowaną serię tego modelu w wersji "Josh 100". W porównaniu do oferowanych wersji, "Josh 100" będzie bardziej ekskluzywny i luksusowy. Wśród oferowanego wyposażenia znajdą się m.in. skórzana tapicerka, nowy system audio, centralny zamek. Do wyboru będą dwa silniki benzynowe o pojemnościach 1,3 i 1,6 litra.

Indyjski oddział Forda, założony w 1995 roku, produkuje wyłącznie na krajowy rynek w fabryce Maraimalai Nagar. Oprócz modelu Ikon, w fabryce wytwarzane są również takie modele jak Mondeo, Fusion i Endeavour.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic