Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Josh Machine" - Ikona Forda

"Josh Machine" - Ikona Forda

Od 1999 roku, produkowany i sprzedawany wyłącznie na hinduskim rynku Ford Ikon, osiągnął już liczbę 100 tys. wyprodukowanych egzemplarzy.

Po raz pierwszy Ford Ikon, który popularnie nazywany jest "Josh Machine", pojawił się w sprzedaży w październiku 1999 r. Produkowany jest w fabryce oddziału Ford India w Maraimalai Nagar. Od swojego debiutu Ikon stał się najbardziej popularnym modelem średniej klasy na hinduskim rynku i wciąż zdobywa liczne wyróżnienia.

Z okazji wyprodukowania 100-tysięcznego egzemplarza modelu Ikon, Ford India wypuści limitowaną serię tego modelu w wersji "Josh 100". W porównaniu do oferowanych wersji, "Josh 100" będzie bardziej ekskluzywny i luksusowy. Wśród oferowanego wyposażenia znajdą się m.in. skórzana tapicerka, nowy system audio, centralny zamek. Do wyboru będą dwa silniki benzynowe o pojemnościach 1,3 i 1,6 litra.

Indyjski oddział Forda, założony w 1995 roku, produkuje wyłącznie na krajowy rynek w fabryce Maraimalai Nagar. Oprócz modelu Ikon, w fabryce wytwarzane są również takie modele jak Mondeo, Fusion i Endeavour.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj