mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Kobiety precz od kierownicy"

"Kobiety precz od kierownicy"

Od razu podkreślamy, że nie jesteśmy z tych, którzy kultywują stereotyp kobiety za "kółkiem", a z tych, którzy uważają takie postawienie sprawy za conajmniej przesadzone. Jednak, jak widać, są tacy, którzy pod groźbą kary nie wpuszczają kobiet za kierownicę samochodów.

W zeszłym miesiącu 32 letnia Manal al-Sharif została aresztowana w Arabii Saudyjskiej za to, że... prowadziła sama samochód, a film z całego "zajścia" zamieściła na portalu YouTube.

Prowadzenie pojazdów przez kobiety jest kategorycznie zabronione w skostniałym rozumieniu Islamu, obowiązującego w Arabii Saudyjskiej. Płeć piękna nie może starać się o prawo jazdy na cokolwiek. Ba, kobieta nie może sama wyjść z domu bez towarzystwa mężczyzny... Pozostawmy to bez słów ostrego komentarza, który aż sam ciśnie się na usta.

Pomimo tego, że al-Sharif została wypuszczona z więzienia po 10 dniach, jej aresztowanie odbiło się szerokim echem w społeczności kobiet "Saudi Women for Driving", które od dłuższego czasu walczą na rzecz zniesienia śmiesznego zakazu w Królestwie. 17 czerwca kobiety z tej organizacji zaprotestowały bardzo otwarcie i przejechały ulicami miasta samochodami, prowadzonymi przez nie same. Nawet Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych Hillary Clinton publicznie poparła ten ruch.

Teraz "Saudi Women for Driving" próbują przekonać markę Subaru do oficjalnego opuszczenia Arabii Saudyjskiej do czasu zniesienia zakazu. Japońska firma została wybrana ze względu na szybki rozwój w Królestwie i adresowanie swoich produktów także do kobiet. Całkiem możliwe, że następnymi "celami" będą Cadillac i Hyundai, którymi al-Sharif także jeździła.

Kenta Matsumoto, rzecznik prasowa Fuji Industries i Subaru, powiedziała, że arabski dealer Subaru nie dostał żadnych oficjalnych informacji od organizacji. Średnia roczna sprzedaż marki w Arabii Saudyjskiej to ledwie 300-400 sztuk.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru prawo jazdy Arabia Saudyjska

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Finanse i prawo 2017-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic