Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Kryminalni" i kamizelki

"Kryminalni" i kamizelki

Taki patrol jeszcze krajową siódemką nie jeździł. Policjantom z radomskiej drogówki towarzyszyli dzisiaj znani aktorzy z serialu "Kryminalni" - Tomasz Karolak odtwarzający rolę aspiranta Szczepana Żałody i Violetta Kołakowska serialowa komisarz Olga Rojewska. Policjanci i aktorzy rozdawali kierowcom kamizelki odblaskowe.

Akcja miała na celu spopularyzować zwyczaj noszenia kamizelek odblaskowych przez kierowców, pieszych i rowerzystów. W ten sposób radomscy policjanci chcieli przypomnieć, że osoba poruszająca się drogą po ciemku i nie posiadająca elementów odblaskowych jest widziana z odległości zaledwie 30 metrów. Daje to kierowcy jadącemu z prędkością 80 km/h jedynie 1,3 sekundy na reakcję. Osobę posiadającą elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Oznacza to, że kierowca jadący z taką samą prędkością miałby 7 sekund na reakcję. Ta pozornie mała różnica w czasie może przesądzić o życiu lub zdrowiu.

Warto pamiętać, że obowiązek posiadania kamizelki w samochodzie wprowadzono już w Austrii, Chorwacji, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Słowacji i we Włoszech. W każdym z tych krajów, po wyjściu z auta, które się popsuło trzeba założyć kamizelkę. Jej brak karany jest wysokim mandatem.

Czytaj także:

KGP: Fotoradary, a bezpieczeństwo 2006-12-18

motoEkspert mpjeauto.pl - Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Komentuj:

~F23 2006-12-25

Viola Kolakowska.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj