mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Kryminalni" i kamizelki

"Kryminalni" i kamizelki

Taki patrol jeszcze krajową siódemką nie jeździł. Policjantom z radomskiej drogówki towarzyszyli dzisiaj znani aktorzy z serialu "Kryminalni" - Tomasz Karolak odtwarzający rolę aspiranta Szczepana Żałody i Violetta Kołakowska serialowa komisarz Olga Rojewska. Policjanci i aktorzy rozdawali kierowcom kamizelki odblaskowe.

Akcja miała na celu spopularyzować zwyczaj noszenia kamizelek odblaskowych przez kierowców, pieszych i rowerzystów. W ten sposób radomscy policjanci chcieli przypomnieć, że osoba poruszająca się drogą po ciemku i nie posiadająca elementów odblaskowych jest widziana z odległości zaledwie 30 metrów. Daje to kierowcy jadącemu z prędkością 80 km/h jedynie 1,3 sekundy na reakcję. Osobę posiadającą elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Oznacza to, że kierowca jadący z taką samą prędkością miałby 7 sekund na reakcję. Ta pozornie mała różnica w czasie może przesądzić o życiu lub zdrowiu.

Warto pamiętać, że obowiązek posiadania kamizelki w samochodzie wprowadzono już w Austrii, Chorwacji, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Słowacji i we Włoszech. W każdym z tych krajów, po wyjściu z auta, które się popsuło trzeba założyć kamizelkę. Jej brak karany jest wysokim mandatem.

Czytaj także:

KGP: Fotoradary, a bezpieczeństwo 2006-12-18

motoEkspert mpjeauto.pl - Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Komentuj:

~F23 2006-12-25

Viola Kolakowska.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.