mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Majowe El Dorado" na drogach

"Majowe El Dorado" na drogach

Zakończył się długi majowy weekend. Jak wynika z policyjnych danych kierowcy ponownie zapisali statystyki niechlubnymi liczbami spowodowanych wypadków drogowych i skalą pijanych kierowców.

Choć na kierowców czekały wzmożone kontrole (ok. 10 tys. policjantów wspomaganych przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego), to na drogach doszło do 631 wypadków, w których zginęły 54 osoby, a 877 zostało rannych. Jak zwykle najczęstszą przyczyną tragedii były alkohol i nadmierna prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali aż 2513 nietrzeźwych kierowców.

We wszystkie dni długiego weekendu bardzo intensywnie  użytkowane były videorejestratory zainstalowane w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach, wspierane przez policyjne śmigłowce. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących oraz to czy nie zażywali narkotyków. Kontrolowano, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy najmłodsi są przewożeni zgodnie z przepisami.
Tematy w artykule: KGP pijani kierowcy wypadki

Podobne wiadomości:

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak rok temu

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak...

Aktualności 2016-05-30

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Aktualności 2015-12-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando