mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Majowe El Dorado" na drogach

"Majowe El Dorado" na drogach

Zakończył się długi majowy weekend. Jak wynika z policyjnych danych kierowcy ponownie zapisali statystyki niechlubnymi liczbami spowodowanych wypadków drogowych i skalą pijanych kierowców.

Choć na kierowców czekały wzmożone kontrole (ok. 10 tys. policjantów wspomaganych przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego), to na drogach doszło do 631 wypadków, w których zginęły 54 osoby, a 877 zostało rannych. Jak zwykle najczęstszą przyczyną tragedii były alkohol i nadmierna prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali aż 2513 nietrzeźwych kierowców.

We wszystkie dni długiego weekendu bardzo intensywnie  użytkowane były videorejestratory zainstalowane w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach, wspierane przez policyjne śmigłowce. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących oraz to czy nie zażywali narkotyków. Kontrolowano, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy najmłodsi są przewożeni zgodnie z przepisami.
Tematy w artykule: KGP pijani kierowcy wypadki

Podobne wiadomości:

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak rok temu

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak...

Aktualności 2016-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.