mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Maluch" kontra Ferrari

"Maluch" kontra Ferrari

Popularny "maluszek" stanie w szranki z nie byle jakim autem, bo z najnowszym Ferrari 458 Italia. Brzmi jak żart? Trochę tak, ale jest to jednak "najprawdziwsza prawda". Dodatkowo, do tego niecodziennego pojedynku dojdzie w nie byle jakim miejscu, bo na torze Nürburgring.

Nürburgring to jeden z najciekawszych europejskich torów wyścigowych. Położony w górach Eifel wokół miasta Nürburg tor będzie w tym roku po raz pierwszy gościł międzynarodową imprezę motoryzacyjną Gran Turismo Nürburgring. W dniach 23-25 maja 2010 r. na tej malowniczej trasie pojawi się także polski akcent w postaci... Fiata 126p.

Aby "Maluch" miał jakiekolwiek szanse, został nieco podrasowany. Przygotowaniem samochodu zajęli się doświadczeni mechanicy poznańskiego serwisu Autim. Dodatkowo Ferrari będzie musiało pokonać dwa okrążenia toru, podczas gdy Fiatowi do zwycięstwa wystarczy jedno.

Ten niecodzienny wyścig będzie zwieńczeniem trzydniowego spotkania kierowców pięknych i piekielnie mocnych aut klasy GT. Właściciele super samochodów zjeżdżają na "Ring", aby wypróbować ich możliwości i doskonalić umiejętności prowadzenia tych pojazdów. To właśnie jeden z uczestników podjął wyzwanie i zmierzy się z polskim Fiatem 126p. Nie będzie miał łatwego zadania – za kierownicą "Malucha" siądzie doświadczony kierowca wyścigowy, vice mistrz Polski Kia Lotos Cup 2009 – Maciej Kopański.

Polscy mechanicy mają duże doświadczenie w przygotowaniu samochodów do sportowej rywalizacji i ścigania się na torze. Znają również przeciwnika, gdyż niejednokrotnie mieli okazję serwisować Ferrari podczas corocznej imprezy Gran Turismo Polonia. Jeżeli do tego dodamy świetnego kierowcę to wypada być dobrej myśli – podsumowuje Krzysztof Pogorzelec, współwłaściciel serwisu Autim.

Odpowiednie przygotowanie silnika to nie wszystko. Również z zewnątrz "bolid z Poznania" będzie prezentował się wyjątkowo okazale. "Maluch" został polakierowany unikalnym trójwarstwowym kolorem RacingRed, specjalnie opracowanym dla tego projektu w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym. Maksymalnie intensywna czerwień z efektem Xirallic, szczególnie efektownie prezentuje się na torze wyścigowym.

Czy "Maluchowi" uda się wygrać z Ferrari? Odpowiedź na to pytanie poznamy już 25 maja na Nürburgring, gdzie kunszt włoskich producentów samochodów z Ferrari zetrze się ze doświadczeniem i pomysłowością polskich mechaników. Trzymajmy kciuki za naszych!

Podobne wiadomości:

Ferrari 599XX – moc i finezja

auto motor i sport 0000-00-00

Sądząc po wyglądzie, nowy F 599XX z silnikiem o mocy 730 KM to rasowy samochód wyścigowy stworzony do jazdy na torze. Owszem, ale to tylko pół prawdy - jeszcze tego lata pojawi się wersja drogowa.

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Komentuj:

~dr martens 2010-05-18

że fiat to może i Włochy, ale jakbyś nie wiedział to 126p. było wersją przygotowaną specjalnie na polski rynek, o czym świadczy literka "p". pozdrawiam

~tantus 2010-05-15

Fiat 126 to chyba raczej włoski akcent?

~tantus 2010-05-15

Fiat 126 to raczej będzie włoski akcent...

~Norbercik 2010-05-14

maluch zapewne pobije tak przy okazji rekord okrążenia na Nurburgringu :))))

~chychak 2010-05-14

maluszek do boju!!!! ciekawe jakie zmiany pod maska i ogólnie z napędem, np. do ilu kucy zwiększyli mu moc

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.