mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Mechanik Roku" rozstrzygnięty

"Mechanik Roku" rozstrzygnięty

Co dwa lata Honda Poland organizuje ogólnopolski konkurs na najlepszego mechanika w swojej sieci ASO. Finał VI edycji konkursu odbył się 28 września 2007 r. w Ośrodku Szkoleniowym Honda Poland w Warszawie.

Piętnastu finalistów zostało wyłonionych na podstawie wyników testu wiedzy, opracowanego przez specjalistów z Hondy Poland i przeprowadzonego w każdej ASO. Dziesięciu z nich zakwalifikowano do kategorii "Senior", podczas gdy kolejnych pięciu walczyło o zwycięstwo w kategorii "Junior".

Uczestnicy finału stanęli przed wyzwaniem w postaci zadań praktycznych. "Seniorzy" musieli odnaleźć usterki w dwóch samochodach: Hondzie Civic i-CTDi oraz Hondzie Accord Tourer. Zawodnicy mieli do dyspozycji wszelkie narzędzia, tester diagnostyczny HDS, a także dostęp do systemu informacji o przeglądach i naprawach MaRIS. "Juniorzy" mieli za zadanie dokonać weryfikacji elementów układu hamulcowego w modelu City oraz sprawdzić zespół pompy oleju i wałków wyrównoważających silnika wysokoprężnego i-CTDi, przy użyciu dokumentacji serwisowej. Dodatkową trudnością było ograniczenie czasowe na wykonanie każdego z zadań.

Kolejnym etapem zmagań finałowych był test pisemny, którego rozwiązanie wymagało szerokiej wiedzy teoretycznej z zakresu napraw samochodów, a także znajomości najnowszych osiągnięć technicznych firmy Honda. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o ostatecznej klasyfikacji zawodników zadecydowały pojedyncze punkty.

Najważniejszym wyróżnieniem dla zwycięzców będzie możliwość reprezentowania Polski na europejskich zawodach "After Sales Challenge" w Amsterdamie. Podczas tego konkursu zadania wykonywane przez mieszane, międzynarodowe zespoły będą wymagać nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także umiejętności pokonywania bariery językowej.

Klasyfikacja końcowa finału konkursu „Mechanik Roku” przedstawia się następująco:

Kategoria SENIOR:
1. Janusz Napora – Honda Dumnicki – Bytom
2. Krzysztof Gwardys – AutoPuławska – Warszawa
3. Rafał Szraucner – Honda Plaza – Warszawa

Kategoria JUNIOR:
1. Krzysztof Gołąbek – Sigma-Car – Rzeszów
2. Łukasz Pawełczak – CRH Auto – Lublin
3. Łukasz Kurek – KEMAG – Bielsko-Biała

Zobacz więcej o samochodach marki Honda

Czytaj także:
Olimpiada Forda po raz piąty (2007-10-08)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross