mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Mój wybór...życie" - akcja polskiej policji

"Mój wybór...życie" - akcja polskiej policji

Policyjna drogówka kieruję swoją, nową kampanie zwłaszcza do osób młodych i przyszłych kierowców. "Mój wybór...Życie" - celem akcji jest uświadomienie kierowcom, że rzeczywistość to nie gra komputerowa.

„Wsiadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność za siebie i za innych (…) Nigdy nie miejmy złudzeń, jazda pod wpływem alkoholu nie może skończyć się dobrze” – powiedział mł. insp. Robert Zalewski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie.  Pijany kierowca i pasażerowie wsiadając do auta zachowują się jakby przykładali sobie rewolwer do głowy.

Gdy godzisz się na jazdę z pijanym kierowcą to akceptujesz rosyjską ruletkę, w której grasz o własne życie. Pijani kierowcy  to bardzo poważny problem na polskich drogach, z którym trzeba walczyć wszelkimi, możliwymi środkami. Druga strona medalu to osoby, które wsiadają do auta z pijanym kierowcą.

Spot skierowany jest przede wszystkim do internautów. „Liczymy, że jak najwięcej osób go zobaczy i zastanowi się nad swoimi wyborami. Chcemy, by wyborem młodych kierowców było życie – ich oraz wszystkich innych uczestników ruchu. Dlatego tak nazwaliśmy kampanię Mój wybór… życie. Młodzi ludzie dostaną także breloczek, kształtem przypominający nieśmiertelnik z tym napisem; breloczek do pierwszego własnego samochodu, którym młodzi kierowcy wyruszą w dorosły świat”. – powiedział mł. insp. Robert Zalewski.

Policja przygotowała specjalny spot, który jazdę po pijanemu dobitnie przedstawia w formie rosyjskiej ruletki. Grasz?Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.