mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Mój wybór...życie" - akcja polskiej policji

"Mój wybór...życie" - akcja polskiej policji

Policyjna drogówka kieruję swoją, nową kampanie zwłaszcza do osób młodych i przyszłych kierowców. "Mój wybór...Życie" - celem akcji jest uświadomienie kierowcom, że rzeczywistość to nie gra komputerowa.

„Wsiadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność za siebie i za innych (…) Nigdy nie miejmy złudzeń, jazda pod wpływem alkoholu nie może skończyć się dobrze” – powiedział mł. insp. Robert Zalewski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie.  Pijany kierowca i pasażerowie wsiadając do auta zachowują się jakby przykładali sobie rewolwer do głowy.

Gdy godzisz się na jazdę z pijanym kierowcą to akceptujesz rosyjską ruletkę, w której grasz o własne życie. Pijani kierowcy  to bardzo poważny problem na polskich drogach, z którym trzeba walczyć wszelkimi, możliwymi środkami. Druga strona medalu to osoby, które wsiadają do auta z pijanym kierowcą.

Spot skierowany jest przede wszystkim do internautów. „Liczymy, że jak najwięcej osób go zobaczy i zastanowi się nad swoimi wyborami. Chcemy, by wyborem młodych kierowców było życie – ich oraz wszystkich innych uczestników ruchu. Dlatego tak nazwaliśmy kampanię Mój wybór… życie. Młodzi ludzie dostaną także breloczek, kształtem przypominający nieśmiertelnik z tym napisem; breloczek do pierwszego własnego samochodu, którym młodzi kierowcy wyruszą w dorosły świat”. – powiedział mł. insp. Robert Zalewski.

Policja przygotowała specjalny spot, który jazdę po pijanemu dobitnie przedstawia w formie rosyjskiej ruletki. Grasz?Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech