mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Mój wybór...życie" - akcja polskiej policji

"Mój wybór...życie" - akcja polskiej policji

Policyjna drogówka kieruję swoją, nową kampanie zwłaszcza do osób młodych i przyszłych kierowców. "Mój wybór...Życie" - celem akcji jest uświadomienie kierowcom, że rzeczywistość to nie gra komputerowa.

„Wsiadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność za siebie i za innych (…) Nigdy nie miejmy złudzeń, jazda pod wpływem alkoholu nie może skończyć się dobrze” – powiedział mł. insp. Robert Zalewski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie.  Pijany kierowca i pasażerowie wsiadając do auta zachowują się jakby przykładali sobie rewolwer do głowy.

Gdy godzisz się na jazdę z pijanym kierowcą to akceptujesz rosyjską ruletkę, w której grasz o własne życie. Pijani kierowcy  to bardzo poważny problem na polskich drogach, z którym trzeba walczyć wszelkimi, możliwymi środkami. Druga strona medalu to osoby, które wsiadają do auta z pijanym kierowcą.

Spot skierowany jest przede wszystkim do internautów. „Liczymy, że jak najwięcej osób go zobaczy i zastanowi się nad swoimi wyborami. Chcemy, by wyborem młodych kierowców było życie – ich oraz wszystkich innych uczestników ruchu. Dlatego tak nazwaliśmy kampanię Mój wybór… życie. Młodzi ludzie dostaną także breloczek, kształtem przypominający nieśmiertelnik z tym napisem; breloczek do pierwszego własnego samochodu, którym młodzi kierowcy wyruszą w dorosły świat”. – powiedział mł. insp. Robert Zalewski.

Policja przygotowała specjalny spot, który jazdę po pijanemu dobitnie przedstawia w formie rosyjskiej ruletki. Grasz?Podobne wiadomości:

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross