mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Nie" dla współpracy Mercedesa z Fiatem

"Nie" dla współpracy Mercedesa z Fiatem

Dieter Zetsche, prezes koncernu Daimler, zerwał rozmowy z Sergio Marchionne, szefem Fiata, o możliwej kooperacji pomiędzy firmami w zakresie wspólnej produkcji nowej platformy samochodowej.

Mercedes już od pewnego czasu poszukuje partnera, z którym mógłby wspólnie produkować małe samochody - następców modeli A- i B-klasy. Dobrym partnerem wydawał się być Fiat, jednak po bardziej wnikliwych badaniach okazało się, że włoski koncern wytwarza swoje modele po wyższych kosztach. Tym samym oczekiwane oszczędności na wspólnej produkcji nie byłyby takie, jakich spodziewałyby się władze koncernu ze Stuttgartu.

Jedynym koncernem, który wchodzi jeszcze w rachubę, jest jeden z największych konkurentów Mercedesa - BMW. Jeśli i tu rozmowy zakończą się fiaskiem, wówczas Daimler będzie wytwarzać swoje najmniejsze modele samodzielnie. Decyzja w tej sprawie ma zapaść jeszcze w tym roku.

Wraz z poszukiwaniem kooperanta do produkcji najmniejszych modeli, prowadzone są rozmowy w zakresie wytwarzania wspólnych silników oraz skrzyń biegów. Obecnie rozpatrywane są dwie opcje. Pierwsza zakłada nawiązanie współpracy z BMW i PSA, które wytwarzają już razem silniki m.in. do modeli MINI. Jeśli to nie wypali, wówczas być może silniki do klasy A i B pochodzić będą od jednego z japońskich producentów.
Tematy w artykule: Daimler Fiat

Podobne wiadomości:

Denza 400 - chiński

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Aktualności 2016-08-24

Witajcie w naszej bajce

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.