mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Nie" dla współpracy Mercedesa z Fiatem

"Nie" dla współpracy Mercedesa z Fiatem

Dieter Zetsche, prezes koncernu Daimler, zerwał rozmowy z Sergio Marchionne, szefem Fiata, o możliwej kooperacji pomiędzy firmami w zakresie wspólnej produkcji nowej platformy samochodowej.

Mercedes już od pewnego czasu poszukuje partnera, z którym mógłby wspólnie produkować małe samochody - następców modeli A- i B-klasy. Dobrym partnerem wydawał się być Fiat, jednak po bardziej wnikliwych badaniach okazało się, że włoski koncern wytwarza swoje modele po wyższych kosztach. Tym samym oczekiwane oszczędności na wspólnej produkcji nie byłyby takie, jakich spodziewałyby się władze koncernu ze Stuttgartu.

Jedynym koncernem, który wchodzi jeszcze w rachubę, jest jeden z największych konkurentów Mercedesa - BMW. Jeśli i tu rozmowy zakończą się fiaskiem, wówczas Daimler będzie wytwarzać swoje najmniejsze modele samodzielnie. Decyzja w tej sprawie ma zapaść jeszcze w tym roku.

Wraz z poszukiwaniem kooperanta do produkcji najmniejszych modeli, prowadzone są rozmowy w zakresie wytwarzania wspólnych silników oraz skrzyń biegów. Obecnie rozpatrywane są dwie opcje. Pierwsza zakłada nawiązanie współpracy z BMW i PSA, które wytwarzają już razem silniki m.in. do modeli MINI. Jeśli to nie wypali, wówczas być może silniki do klasy A i B pochodzić będą od jednego z japońskich producentów.
Tematy w artykule: Daimler Fiat

Podobne wiadomości:

"Autonomiczna" ciężarówka już na drogach

Technika 2015-05-06

Duże kary dla Mercedesa za podnoszenie cen aut

Duże kary dla Mercedesa za podnoszenie cen...

Aktualności 2015-04-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross