mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Scoutowanie" w Szkole Auto

"Scoutowanie" w Szkole Auto

Kilka dni temu podczas Scout Extreme Trophy mieliśmy okazję sprawdzić jak w trudnych warunkach sprawdzają się Skody Octavie Scout, wyposażone w napęd na cztery koła. Testy w warunkach szosowych oraz off-roadowych odbyły się na torze ADAC w niemieckim Linthe, który jest specjalnie przygotowanym ośrodkiem do takich zadań.

Niemiecki tor, który mieści się nieopodal Berlina jest jedynym takim miejscem w tej części Europy, gdzie można wyczerpująco i bezpiecznie przetestować właściwości terenowe samochodów i nie tylko. W ręce testujących zostało oddanych kilka egzemplarzy Skody Octavii Scout. Jest to samochód łączący cechy miejskiego kombi oraz auta o zdolnościach terenowych.

Podczas pierwszej części Scout Extreme Trophy testy przebiegały na modułach toru do bezpiecznej jazdy w poślizgu i na ostrych zakrętach. Auto bardzo ładnie prowadziło się w śliskich zakrętach. W momencie gdy dochodziło do uślizgu tylnej osi, do akcji wkraczał napęd typu haldex, który przekazywał moment obrotowy na właściwe koła, tak by samochód odzyskał dobrą trakcję. Dzięki temu auto nie wykazuje podsterowności przy szybkim wchodzeniu w zakręty.

Podczas drugiej części imprezy Scout'y sprawdzały swoje walory jadąc po leśnej trasie z zakrętami, głębokimi dołami, pochyłą kamienistą ścianą, przez przeprawę z bali nad rzeką i przez błotnisty bród. W trzeciej części imprezy samochody pokonywały wzgórze wjeżdżając i zjeżdżając szutrową drogą pod sporym nachyleniem, wjeżdżały pod ostrym kątem w górę oraz zjeżdżały w dół po kamienistej nawierzchni. Wbrew pozorom Skoda Octavia Scout pokonała każdą z przeszkód bez większego zająknięcia. Prześwit samochodu oraz kąty natarcia i zejścia pozwalały pokonywać nawet z pozoru niemożliwe do przejechania pułapki.

Na torze w Linthe testowane były samochody wyposażone w obie dostępne jednostki napędowe - silnik diesla 2.0 TDI PD/103 kW (140 KM) oraz silnik benzynowy 2.0 FSI/110 kW (150KM) - obydwa silniki są czterocylindrowe i posiadają sześciostopniową manualną skrzynię biegów.

Off-roadowa jazda ze Szkołą Auto będzie trzecim produktem uruchomionym przez szkołę, po szkoleniu z bezpiecznej jazdy szosowej oraz zainaugurowanym w 2007 roku eco drivingu.

Do tej pory Szkoła Auto, założona przez Skodę Auto Polska, przeszkoliła 3500 osób. Porównywalne szkolenie dla Niemców, prowadzone na torze w Linthe, kosztuje 160 EUR od osoby.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Octavia
Skoda Octavia
Cena podstawowa już od: 68 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Tematy w artykule: Octavia Octavia Octavia scout

Podobne wiadomości:

Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku

Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim...

Aktualności 2017-09-19

Skoda Octavia Scout – Przeprawa

auto motor i sport 0000-00-00

To auto, które świetnie udaje, że niestraszne mu żadne wertepy. Sprawdzamy, jak Skoda Octavia Scout jeździ w terenie. Scout Experience Trophy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.