mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Stop & Start" także w C2

"Stop & Start" także w C2

Już wkrótce modele Citroena C2 zostaną wyposażone w system "Stop & Start", którego zadaniem jest obniżenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji CO2.

Nowe modele Citroena C2 wyposażone w system „Stop & Start” pojawią się w sprzedaży z początkiem 2006 roku i będą oferowane w wersjach z silnikami 1,4i 16V.
 
Jak wskazują dane, system " Stop & Start" redukuje zużycie paliwa o około 10% w jeździe miejskiej, i o 6% w cyklu mieszanym, a jego działanie opiera się na wyłączaniu silnika kiedy samochód się zatrzymuje i jest na biegu jałowym (postój na czerwonym świetle, w czasie dostaw, w korkach, itd.), natomiast przy dotknięciu pedału przyspieszenia natychmiast uruchamia silnik. Po raz pierwszy takie rozwiązanie Citroen zastosował w 2004 roku w modelu C3.

Dowiedz się więcej o modelach: C2 oraz C3

Podobnie jak w C3, również i w mniejszym modelu C2 system redukcji zużycia paliwa i CO2 połączony jest z technologią SensoDrive - zautomatyzowaną mechaniczną skrzynią biegów sterowaną elektronicznie.

Dowiedz się więcej o marce Citroen

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.