mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Stop & Start" także w C2

"Stop & Start" także w C2

Już wkrótce modele Citroena C2 zostaną wyposażone w system "Stop & Start", którego zadaniem jest obniżenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji CO2.

Nowe modele Citroena C2 wyposażone w system „Stop & Start” pojawią się w sprzedaży z początkiem 2006 roku i będą oferowane w wersjach z silnikami 1,4i 16V.
 
Jak wskazują dane, system " Stop & Start" redukuje zużycie paliwa o około 10% w jeździe miejskiej, i o 6% w cyklu mieszanym, a jego działanie opiera się na wyłączaniu silnika kiedy samochód się zatrzymuje i jest na biegu jałowym (postój na czerwonym świetle, w czasie dostaw, w korkach, itd.), natomiast przy dotknięciu pedału przyspieszenia natychmiast uruchamia silnik. Po raz pierwszy takie rozwiązanie Citroen zastosował w 2004 roku w modelu C3.

Dowiedz się więcej o modelach: C2 oraz C3

Podobnie jak w C3, również i w mniejszym modelu C2 system redukcji zużycia paliwa i CO2 połączony jest z technologią SensoDrive - zautomatyzowaną mechaniczną skrzynią biegów sterowaną elektronicznie.

Dowiedz się więcej o marce Citroen

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.