mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 'Trójka' z Sevel

'Trójka' z Sevel

Już niebawem klasa samochodów dostawczych wzbogaci się o trzy nowe modele. Trzy nowe, choć wszystkie bazują na tej samej płycie podłogowej i podzespołach mechanicznych. Mowa oczywiście o nowej generacji "trojaczków z Sevel", Citreonie Jumper, Fiacie Ducato i Peugeocie Boxer, które świętują swoją premierę na salonie samochodowym w Madrycie.

'Trójka' z Sevel

Cykl nowych „dostawczaków” koncernu Fiata i PSA to owoc długoletniej współpracy obu firm, która trwa już od 1978 roku. Pierwsze pojazdy z zakładów Sevel (Societa Europea Veicoli Leggeri - European Light Vehicle Company) wyjechały w 1981 r., a dzienna produkcja wynosiła 350 aut. W grudniu ubiegłego roku z taśm produkcyjnych fabryki Sevel zjechał trzymilionowy samochód. Sukces rynkowy, jaki odniosły na Starym Kontynencie wspólne modele, spowodował, iż w 2002 r. umowa o współpracy została przedłużona do 2017 r. Umowa przewiduje wspólne prace projektowe oraz produkcję dwóch rodzin pojazdów dostawczych.

Zobacz galerię zdjęć modelu Peugeot Boxer

Wśród nich znalazły się oczywiście modele Fiat Ducato, Citroen Jumper i Peugeot Boxer o dmc do 4 ton. Pod względem stylistycznym samochody praktycznie niczym się nie różnią. Jedyne modyfikacje na jakie pozwolili sobie projektanci dotknęły przednie wloty powietrza. Tutaj każda z marek przedstawiła „swoją” wizję. Podobnie jest z tyłem samochodu. Ogólna linia została jednak zachowana dla wszystkich, łącznie z masywnymi przednimi zderzakami.

Zobacz galerię zdjęć modelu Fiat Ducato

Zarówno Citroen jak i Peugeot i Fiat oferują te same jednostki napędowe, choć każdy z producentów prezentuje gamę silników według własnego uznania. W ofercie dostępne są dwa motory HDi o pojemności 2200 ccm (100 i 120 KM) oraz jeden HDi 3000 ccm o mocy 160 KM. Wszystkie spełniają normy emisji spalin Euro IV. W pakiecie bezpieczeństwa w zależności od danej opcji dostępne są systemy: ABS, ESP, AFU i ASR oraz 6 poduszek powietrznych. W wnętrzu zastosowano natomiast nowe materiały tapicerki i plastiki.

Zobacz galerię zdjęć modelu Citroen Jumper

Aktualnie żaden z producentów nie przedstawił konkretnych cen danych wersji nadwoziowych i pakietów wyposażenia, jednak można się spodziewać, że właściciele firm nie będą musieli długo na ten moment czekać.

Czytaj także:

Fiat i grupa PSA wciąż razem 2006-05-12

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Ducato
Fiat Ducato
Cena podstawowa już od: 89 359 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Citroen Jumper
Citroen Jumper
Cena podstawowa już od: 112 237 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr.
Peugeot Boxer
Peugeot Boxer
Cena podstawowa już od: 107 379 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

Komentuj:

~danio 2006-11-01

a ja mam wielka przyjemnosc produkowania szyb do tych aut. efekt koncowy jest extra

~Adaśko 2006-10-16

dziwny ale fajny

~Orzeł 2006-06-19

Juź nie mogę się doczekać kiedy bende nim pomykał oczewiście 3000 ccm3 o mocy 160 KM JTD ipewnie go z chipuje w V-Techu

~wir 2006-06-09

Zastanawiam się, dlaczego zderzaków przednich nie zrobiono do ...dachu???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.