mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "W Europie powinno się zamknąć 10 fabryk samochodów"

"W Europie powinno się zamknąć 10 fabryk samochodów"

Kto wypowiedział te słowa? Już odpowiadamy. Szef Volkswagena, Martin Winterkorn, który uważa, że obecnie na rynku europejskim panuje zbyt duża podaż nowych samochodów, co nie wpływa dobrze na ten rynek. Co ciekawe, według Winterkorna, swoich fabryk nie musi zamykać Volkswagen.

Wysoka nadpodaż na rynku aut nowych na Starym Kontynencie nie wpływa dobrze na europejski przemysł motoryzacyjny, który dopiero powoli wychodzi z kryzysu, a wcześniej od 2007 roku notował co roku spadki sprzedaży. Zamknięcie 10 fabryk, zdaniem szefa największego europejskiego producenta samochodów, powinno nieco uzdrowić tę sytuację.

Winterkorn powiedział podczas wystawy we Frankfurcie, że wśród firm, które nie stoją przed koniecznością zamykania swoich zakładów produkcyjnych i ograniczania produkcji, jest Volkswagen. To zasługa dobrych rezultatów, jakie niemiecki koncern uzyskuje na rynku amerykańskim, w Chinach oraz w Rosji.

Według potwierdzonych informacji do końca przyszłego roku zakończenie produkcji aut w pięciu fabrykach zachodniej Europy planują Ford, Opel, PSA Peugeot-Citroen oraz Volvo. Wcześniej, co już jest pewne, zamknięte zostaną również zakłady Opla w Antwerpii oraz Fiata w Termini Imerese.

Jak szacują eksperci z firmy AlixPartners, w tym roku tylko 60 proc. europejskich fabryk samochodowych będzie wykorzystywać od 70 do 80 proc. swoich mocy produkcyjnych, pozwalających wypracować zysk. I tak jednak jest pod tym względem poprawa, bowiem w 2011 roku rentowność wykazywało zaledwie 40 proc. fabryk na naszym kontynencie. Według analityków tej firmy, w Europie powinno się zredukować liczbę wyprodukowanych aut nawet o 3 miliony egzemplarzy w przyszłym roku, bowiem sprzedaż pozostanie na bieżącym poziomie.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Aktualności 2017-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.