Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Wilcze oczy" na drogach

"Wilcze oczy" na drogach

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wprowadził specjalne urządzenia zwane "wilczymi oczami", które mają zapobiec kolizjom dzikich zwierząt z pojazdami.

A wszystko to przez dość częste przypadki wypadków w ostatnich czasach, do jakich dochodziło na drogach biegnących przez duże skupiska lasów położonych w tym regionie, w których uczestniczyły dzikie zwierzęta oraz samochody. Również informacje od kierowców o częstym pojawianiu się zwierzyny na drogach w momencie nadjeżdżania pojazdu, skłoniły władze do podjęcia stosownych działań.
 
GDDKiA w Białymstoku wraz z zarządcami lasów, wytypowała odcinki szlaków wędrówek dzikich zwierząt, na których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych z ich udziałem. W miejscach tych zainstalowane zostały urządzenia ochronne, tzw. wilcze oczy. Są to elementy odblaskowe, umieszczane na przydrożnych słupkach, które odbijają światła przejeżdżających pojazdów w sposób przypominający blask wilczych oczu. Powoduje to, że zwierzęta w poczuciu zagrożenia nie wchodzą na drogę.
 
Montaż "wilczych oczu" ma być skutecznym i wystarczającym rozwiązaniem, umożliwiającym zarówno bezpieczny transport, jak i bezpieczne przemieszczanie się zwierzyny leśnej.
      
"Wilcze oczy" zostały zainstalowane na następujących odcinkach dróg krajowych:
- droga krajowa nr 16 Augustów – Przewięź – Ogrodniki na odcinku Przewięź – Serski Las;
- droga krajowa nr 8 Białystok – Suwałki na odcinku Augustów – Szczebra;
- droga krajowa nr 8 Cisów – Kolnica;
- droga krajowa nr 61 Łomża – Grajewo – Augustów w okolicach miejscowości Bełda i Tama.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj