mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Wrocławska" fabryka Boscha rozbudowana

"Wrocławska" fabryka Boscha rozbudowana

W dniu wczorajszym miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia nowej hali produkcyjnej w fabryce Boscha w podwrocławskim Mirkowie. Dzięki tej inwestycji powstanie ok. 190 dodatkowych miejsc pracy.

Grupa Bosch otworzyła nowy budynek produkcyjny w swojej fabryce pod Wrocławiem. Wraz z nowo wybudowanym obiektem powierzchnia fabryki zwiększyła się dwukrotnie do ok. 33.000 m2. Przeprowadzono także działania mające na celu poprawę infrastruktury w fabryce. W latach 2008 i 2009, mimo kryzysu w branży motoryzacyjnej, przedsiębiorstwo zainwestowało w sumie 22,2 mln euro w rozbudowę fabryki. Do tej pory utworzono około 190 dodatkowych miejsc pracy, w związku z czym liczba pracowników we Wrocławiu wzrosła do ok. 790. Do końca 2011 roku zatrudnionych zostanie prawdopodobnie kolejnych 45 osób.

Bosch produkuje we Wrocławiu komponenty hydrauliczne do układów hamulcowych: zaciski hamulcowe, hamulce bębnowe, siłowniki wspomagające hamulce oraz korektory siły hamowania. Wyroby są dostarczane producentom samochodów na całym świecie. Ponadto, w tym roku fabryka we Wrocławiu uruchomi produkcję nowego typu zacisków hamulcowych, które zostały zaprojektowane z myślą o wymaganiach pojazdów klasy średniej i wyższej. Dostawa pierwszej partii seryjnie produkowanych zacisków nowego typu przewidywana jest w połowie roku, a ich odbiorcą będzie znany w Niemczech producent luksusowych aut.

– Inwestycja w rozwój naszej fabryki pozwoli umocnić obecność Grupy Bosch w Polsce i zwiększy możliwość zatrudniania – powiedział Matthias Möller, dyrektor techniczny fabryki we Wrocławiu, podczas mowy inauguracyjnej. Möller wskazał na to, że inwestycja wnosi wkład także w rozwój kooperantów w tym regionie i również u nich może się przyczynić do stworzenia dodatkowych miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Aktualności 2017-11-21

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.