mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Wrocławska" fabryka Boscha rozbudowana

"Wrocławska" fabryka Boscha rozbudowana

W dniu wczorajszym miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia nowej hali produkcyjnej w fabryce Boscha w podwrocławskim Mirkowie. Dzięki tej inwestycji powstanie ok. 190 dodatkowych miejsc pracy.

Grupa Bosch otworzyła nowy budynek produkcyjny w swojej fabryce pod Wrocławiem. Wraz z nowo wybudowanym obiektem powierzchnia fabryki zwiększyła się dwukrotnie do ok. 33.000 m2. Przeprowadzono także działania mające na celu poprawę infrastruktury w fabryce. W latach 2008 i 2009, mimo kryzysu w branży motoryzacyjnej, przedsiębiorstwo zainwestowało w sumie 22,2 mln euro w rozbudowę fabryki. Do tej pory utworzono około 190 dodatkowych miejsc pracy, w związku z czym liczba pracowników we Wrocławiu wzrosła do ok. 790. Do końca 2011 roku zatrudnionych zostanie prawdopodobnie kolejnych 45 osób.

Bosch produkuje we Wrocławiu komponenty hydrauliczne do układów hamulcowych: zaciski hamulcowe, hamulce bębnowe, siłowniki wspomagające hamulce oraz korektory siły hamowania. Wyroby są dostarczane producentom samochodów na całym świecie. Ponadto, w tym roku fabryka we Wrocławiu uruchomi produkcję nowego typu zacisków hamulcowych, które zostały zaprojektowane z myślą o wymaganiach pojazdów klasy średniej i wyższej. Dostawa pierwszej partii seryjnie produkowanych zacisków nowego typu przewidywana jest w połowie roku, a ich odbiorcą będzie znany w Niemczech producent luksusowych aut.

– Inwestycja w rozwój naszej fabryki pozwoli umocnić obecność Grupy Bosch w Polsce i zwiększy możliwość zatrudniania – powiedział Matthias Möller, dyrektor techniczny fabryki we Wrocławiu, podczas mowy inauguracyjnej. Möller wskazał na to, że inwestycja wnosi wkład także w rozwój kooperantów w tym regionie i również u nich może się przyczynić do stworzenia dodatkowych miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

W pogoni za wydajnością

W pogoni za wydajnością

Ciężarówki i Autobusy 2017-01-27

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.