mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Wurc" na szosy

"Wurc" na szosy

Skoda planuje przekuć rajdowe doświadczenia i wyprodukować serię aut cywilnych naznaczonych przez model biorący udział w mistrzostwach WRC.

"Wurc" na szosy

Krótka seria specjalnej edycji Fabii ma odzwierciedlać przede wszystkim stylistykę modelu rajdowego. Można spodziewać się, że bazując na cywilnym aucie stworzona zostanie agresywna replika napędzana 197-konnym czterocylindrowcem, używająca tylniego skrzydła z WRC i poszerzona do jego wymiarów. Tym samym była by to topowa Fabia - większa i mocniejsza od RSa ze 130-konnym dieslem.

Ciekawe jakie inne rozwiązania, pochodzące z rajdówki znajdą zastosowanie w tej wersji i ile takich aut znajdzie się w produkcji. Bez wątpienia Skoda, która obecna jest w czempionacie WRC z modelem Fabia od 2003 roku, znalazła by zwłaszcza w rodzimych Czechach wielu amatorów "mini-wurca". Można przypuszczać, że podobna sytuacja miała by miejsce na rynku niemieckim, a również angielskim, gdzie szczególnie popularne są mocne hatchbacki, nazywane tam "hot-hatches".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.