mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Wurc" na szosy

"Wurc" na szosy

Skoda planuje przekuć rajdowe doświadczenia i wyprodukować serię aut cywilnych naznaczonych przez model biorący udział w mistrzostwach WRC.

"Wurc" na szosy

Krótka seria specjalnej edycji Fabii ma odzwierciedlać przede wszystkim stylistykę modelu rajdowego. Można spodziewać się, że bazując na cywilnym aucie stworzona zostanie agresywna replika napędzana 197-konnym czterocylindrowcem, używająca tylniego skrzydła z WRC i poszerzona do jego wymiarów. Tym samym była by to topowa Fabia - większa i mocniejsza od RSa ze 130-konnym dieslem.

Ciekawe jakie inne rozwiązania, pochodzące z rajdówki znajdą zastosowanie w tej wersji i ile takich aut znajdzie się w produkcji. Bez wątpienia Skoda, która obecna jest w czempionacie WRC z modelem Fabia od 2003 roku, znalazła by zwłaszcza w rodzimych Czechach wielu amatorów "mini-wurca". Można przypuszczać, że podobna sytuacja miała by miejsce na rynku niemieckim, a również angielskim, gdzie szczególnie popularne są mocne hatchbacki, nazywane tam "hot-hatches".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross