mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Zakopianka - prawy do lewego"

"Zakopianka - prawy do lewego"

W piątek tj. 3 czerwca została udostępniona lewa jezdnia "Zakopianki" pomiędzy Krakowem a Myślenicami. Radość kierowców potrwa jednak tylko do 13 czerwca, kiedy to zamknięta zostanie 3 km prawa część jezdni na odcinku Liberów - Gaj.

"Zakopianka - prawy do lewego"

Ruch został przywrócony od skrzyżowania z drogą lokalną w Gaju do skrzyżowania przy firmie VIAMOT w Libertowie. Przez ostatnie miesiące drogowcy przebudowywali obiekty mostowe zlokalizowane na lewej jezdni. Nadal trwają prace remontowe na odcinku w Myślenicach, które przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zakończą się około 10 czerwca.

Po modernizacji lewej jezdni przyjdzie kolej na prawą stronę. Dlatego też podróżujący "siódemką" muszą uzbroić się w cierpliwość. Od 13 czerwca zostanie zamknięty 3 km odcinek prawej jezdni Liberów - Gaj. Będą tam przebudowane obiekty mostowe oraz zmodernizowana nawierzchnia, której nośność zostanie dostosowana do standardów unijnych czyli podniesiona do 115 kN/oś. Prace potrwają do końca października 2005 r.

Prace związane z modernizacją nawierzchni na odcinku pomiędzy Krakowem a Myślenicami na drodze krajowej nr 7, rozpoczęły się pod koniec sierpnia zeszłego roku. Inwestycja obejmuje wzmocnienie "Zakopianki" na dwóch odcinkach jezdni prawej (kierunek Kraków - Myślenice) o łącznej długości 7,9 km. Wykonawcą jest firma MOTA-Engil Polska SA. z którą podpisano kontrakt o wartości blisko 20,2 mln zł. Inwestycja współfinansowana jest z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Natomiast odnowa lewej jezdni na analogicznych odcinkach będzie - poza robotami mostowymi - zlecona odrębnym kontraktem.

W 2006 roku zaplanowano zakończenie rehabilitacji nawierzchni całego odcinka: Kraków - Myślenice. W ramach tego kontraktu skrzyżowanie "Bysinki" w Myślenicach zostanie przebudowane na dwupoziomowe - "Zakopianka" będzie poprowadzona estakadą.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.