mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Zakopianka - prawy do lewego"

"Zakopianka - prawy do lewego"

W piątek tj. 3 czerwca została udostępniona lewa jezdnia "Zakopianki" pomiędzy Krakowem a Myślenicami. Radość kierowców potrwa jednak tylko do 13 czerwca, kiedy to zamknięta zostanie 3 km prawa część jezdni na odcinku Liberów - Gaj.

"Zakopianka - prawy do lewego"

Ruch został przywrócony od skrzyżowania z drogą lokalną w Gaju do skrzyżowania przy firmie VIAMOT w Libertowie. Przez ostatnie miesiące drogowcy przebudowywali obiekty mostowe zlokalizowane na lewej jezdni. Nadal trwają prace remontowe na odcinku w Myślenicach, które przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zakończą się około 10 czerwca.

Po modernizacji lewej jezdni przyjdzie kolej na prawą stronę. Dlatego też podróżujący "siódemką" muszą uzbroić się w cierpliwość. Od 13 czerwca zostanie zamknięty 3 km odcinek prawej jezdni Liberów - Gaj. Będą tam przebudowane obiekty mostowe oraz zmodernizowana nawierzchnia, której nośność zostanie dostosowana do standardów unijnych czyli podniesiona do 115 kN/oś. Prace potrwają do końca października 2005 r.

Prace związane z modernizacją nawierzchni na odcinku pomiędzy Krakowem a Myślenicami na drodze krajowej nr 7, rozpoczęły się pod koniec sierpnia zeszłego roku. Inwestycja obejmuje wzmocnienie "Zakopianki" na dwóch odcinkach jezdni prawej (kierunek Kraków - Myślenice) o łącznej długości 7,9 km. Wykonawcą jest firma MOTA-Engil Polska SA. z którą podpisano kontrakt o wartości blisko 20,2 mln zł. Inwestycja współfinansowana jest z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Natomiast odnowa lewej jezdni na analogicznych odcinkach będzie - poza robotami mostowymi - zlecona odrębnym kontraktem.

W 2006 roku zaplanowano zakończenie rehabilitacji nawierzchni całego odcinka: Kraków - Myślenice. W ramach tego kontraktu skrzyżowanie "Bysinki" w Myślenicach zostanie przebudowane na dwupoziomowe - "Zakopianka" będzie poprowadzona estakadą.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.