|
||
"Złota kierownica" powędruje do...
2011-11-10
źródło:
BMW ; Auto Bild
mojeauto.pl
Czasopisma "Auto Bild" oraz "Bild am Sonntag" przyznały już po raz 36. "Złotą kierownicę" w sześciu kategoriach. Plebiscyt, jak co roku zresztą, został zdominowany przez auta niemieckiej produkcji. ![]() Wyróżnienie "Złota Kierownica" przyznawana była po raz 36. W tym roku w różnych kategoriach rywalizowało 46 aut. Najlepszych z każdej klasy wybrali czytelnicy. Na ocenę końcową wpływ miało również 42-osobowe jury, składające się z kierowców wyścigowych, inżynierów, redaktorów i testujących gwiazd. Jednym z celebrytów był Witalij Kliczko.
W kategorii małych samochodów zwyciężył Volkswagen up!, a drugie miejsce przypadło Toyocie Yaris. Najniższy stopień podium przypadł koreańskiej Kii Rio. W grupie kompaktowych aut najwięcej głosów otrzymało nowe BMW Serii 1. "Sukces nowego BMW Serii 1 pokazuje, że wszystko w tym segmencie robimy znakomicie", powiedział dr Norbet Reithofer, prezes rady nadzorczej BMW AG. To drugie wyróżnienie dla BMW Serii 1. W roku 2008 wersja Coupe również zdobyła "Złotą Kierownicę". Drugie miejsce przypadło Mercedesowi klasy B. Trzecie miejsce zajął VW Betele. W klasie średniej i wyższej nagroda trafiła do Audi A6. Samochody z Ingolstadt zwyciężały już kilka razy: model A6 w roku 2004, Q7 w 2005 roku, A4 Sedan w 2007 roku, Q5 w roku 2008 oraz A5 w roku 2009 i model A1 wraz z A8 w 2010 roku. Tuż za Audi A6 w tym roku na drugim miejscu znalazł się Mercedes Klasy C. Trzecie miejsce zajął Opel Ampera. Laureatem "Złotej Kierownicy" w kategorii kabrioletów został Mercedes SLK. Na drugim miejscu uplasowała się "beemka" szóstka. Trzecie miejsce przypadło Mercedesowi Klasy E. Wśród samochodów sportowych zwyciężyło Porsche 911 pokonując Mercedesa SLS roadster i Lamborghini Aventador. Klasa SUVów została zdominowana przez Mercedes MLa, który pokonał Range Rovera Evoque oraz Audi Q3. Jeśli spojrzeć na listę nagrodzonych, to nasuwa się jedna myśl: Niemcy wybrali niemieckie samochody .
Zobacz koniecznie:
Wszystko o Mercedes Wszystko o Porsche Wszystko o BMW Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi BMW Porsche Mercedes Zlota Kierownica Podobne wiadomości:Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...Aktualności 2017-12-19 Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł. Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutowałPremiery 2018-01-15 Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit. Komentuj:
Fiatmaniak
2011-11-17
Jeśli ranking robiony byłby w innym europejskim kraju na pewno wyglądałby inaczej. Kategorie małych i miejskich samochodów zdominowałby jak zawsze Fiat (Panda, Punto, 500) a i w innych kategoriach na pewno niemieckie samochody miałyby dużą konkurencję ale Niemcy kochają swoje samochody i nie można ich winić za brak obiektywizmu ;)
~SELO
2011-11-14
Porsche jest za drogie zeby wygrac, ale i tak wsrod marek premium jest dla mnie liderem! |
Ostatnie komentarze z Forum mojeauto.pl:
Dodaj swój komentarz +