mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > cee'd pozostaje

cee'd pozostaje

Władze koreańskiego koncernu potwierdziły, iż nowy model będzie się nazywać Kia Cee'd, czyli tak samo jak zaprezentowany w tym roku w Genewie koncepcyjny model, stanowiący zapowiedź nowego auta z segmentu C.

cee'd pozostaje

Światowa premiera Kia Cee'd będzie miała miejsce już 28 września podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego modelu zostały zaprezentowane już przy okazji wystawy londyńskiej. Jest to pierwsze auto marki Kia zaprojektowane z myślą o europejskim rynku, wytwarzane będzie w nowej słowackiej fabryce koncernu i sprzedawane wyłącznie na Starym Kontynencie. W sprzedaży w pierwszych krajach Kia Cee'd pojawi się już pod koniec tego roku. Na polskim rynku, jak dowiedzieliśmy się w polskim oddziale Kia, zadebiutuje najprawdopodobniej z początkiem przyszłego roku.

Zobacz galerię zdjęć Kia Cee'd

Nazwa Cee'd została wybrana z kilku powodów tłumaczy Jean-Charles Lievens, wiceprezes Kia Motors Europe. CE symbolizuje Wspólnotę Europejską (European Community), zaś ED (European Design) oznacza, iż auto to zostało zaprojektowane z myślą o europejskim kliencie. Poza tym jest krótka, dynamiczna oraz niekonwecjonalna - inna niż większość obecnych w sprzedaży. Powinna być też łatwa do zapamiętania i co ważne, ma się podobać klientom.

Jak na razie władze koreańskiego koncernu nie zdradzają szczegółów dotyczących dokładnej daty rozpoczęcia sprzedaży, specyfikacji technicznej oraz ceny.

Czytaj także:
Kia cee'd: Z Korei dla Europy (2006-02-17)

Zobacz więcej o marce Kia

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia cee'd Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia cee'd

Podobne wiadomości:

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

~leo 2006-08-16

a co to za nazwa coś jak z gwiezdnych wojen

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.