mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > colt-concept-coupe-cabrio

colt-concept-coupe-cabrio

W skrócie 4C. Tak można by nazwać nowy pomysł Mitsubishi na podkopanie rynkowej pozycji Opla Tigry Twin-Top, Peugeota 206 CC czy Forda Streetka. Na wiosennych targach w Genewie przekonamy się, jak bardzo jest to możliwe.

colt-concept-coupe-cabrio

Również Citroen C3 Pluriel, Mini Cabrio i Smart Cabrio mogą poczuć ciepły oddech na plecach, a raczej na klapach swoich składanych dachów. Wszystko przez Colta. Niedawno zaprezentowany, mały pistolet Mitsubishi już niedługo pokazany zostanie w wersji coupe-cabrio. Za półtora miesiąca, 1 marca ruszają targi w Genewie. W tym roku będzie to pierwsza z cyklu europejskich, duża wystawa samochodowa.

Tak jak i inne koncerny, tak i Mitsubishi przygotowuje na nią pokazowe auta. W tym przypadku mamy do czynienia z poważnym projektem. Auto, opracowane wspólnie z włoskim centrum stylistyczno-produkcyjnym Pininfarina, bazujące na już dostępnym w Europie modelu Colt, jest wersją rozwojową pokazanego w 2003 roku CZ2 Cabriolet. Jak widać Japończycy nie zarzucili tego pomysłu.

I słusznie. Trendy rynkowe w Europie (czy było brane pod uwagę ocieplenie klimatu?), wskazują na ciągle rosnące zapotrzebowanie na małe samochody i wraz z tym można spodziewać się coraz liczniejszej grupy nabywców chcących wyróżnić się z tego tłumu. Dowodem na to może być chociażby zastąpienie materiałowego dachu z poprzedniej wersji, składanym, sztywnym w obecnej odmianie. Zwiększa to znacznie użyteczność i poziom bezpieczeństwa auta.

Jako miejsce produkcji, lojalnie względem dotychczasowego partnera projektu, zostanie zapewne wybrany zakład Pininfariny, a część podzespołów będzie tam dostarczana z holenderskiej fabryki Japończyków - NedCar. Miejmy nadzieję, że nowy mały kabriolet podąży śladami rodzeństwa, które od debiutu w maju zeszłego roku zdobyło między innymi nagrodę "Das Goldene Lenkrad 2004" (Złota Kierownica), przyznawaną przez niemiecki "Bild am Sonntag".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.