mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > i MiEV we flocie Księstwa Monako

i MiEV we flocie Księstwa Monako

Monako pragnie stać się prekursorem transportu elektrycznego na skalę światową poprzez wprowadzenie do użytku floty aut elektrycznych emitujących możliwie jak najmniej CO2. Pomóc ma w tym Mitsubishi i MiEV.

i MiEV we flocie Księstwa Monako
Księstwo jest dla Mitsubishi Motors obiecującym partnerem biznesowym oraz rynkiem próbnym dla i MiEV. Dzięki podpisanemu porozumieniu, pod koniec 2009 flota Mitsubishi i MiEV trafi do instytucji służby publicznej Monako - wśród  których jest poczta, biuro telekomunikacji i zarządcy parkingów – oraz do hoteli i kasyn w Monte Carlo należących do Société des Bains de Mer (SBM).Celem będzie obserwowanie aut podczas użytkowania w warunkach europejskich, dostrajanie szczegółów technicznych pojazdu oraz badanie potencjału rynku monakijskiego przed rozpoczęciem kampanii promocyjnej i MiEV w wersji z kierownicą po lewej stronie. Samochód jest o krok od czekającej go kampanii promocyjnej.

W Japonii, Nowej Zelandii, USA i Europie trwają testy oraz kampania reklamowa i MiEV. Latem 2009 rozpocznie się sprzedaż auta w Japonii. Równolegle z planowaną na rok podatkowy 2010 premierą auta w Europie (wersja z kierownicą po lewej stronie) Mitsubishi Motors prowadzi intensywne badania kilku rynków, w tym amerykańskiego, w celu dalszego rozwoju projektu i MiEV.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi i-MiEV

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.