mojeauto.pl > motogazeta > Artykuł sponsorowany > Gokarty – naturalny początek motoryzacyjnej pasji!

Gokarty – naturalny początek motoryzacyjnej pasji!

Karting staje się coraz bardziej popularnym sportem. Kształtuje właściwe zachowania kierowców i jest kuźnią talentów przyszłych mistrzów Formuły 1. Dodatkowo, umiejętności zdobyte podczas zabawy na torze przekładają się później na bezpieczną jazdę samochodem.

Sport motorowy dla dzieci
Karting jest dyscypliną sportową przygotowującą młodych ludzi do życia w zmotoryzowanym świecie, a jednocześnie jest kuźnią kadr dla wielu dyscyplin sportu motorowego. Dla małego kierowcy gokart jest namiastką wymarzonego samochodu. Obecne dzieci mają bardzo szeroki dostęp do kartingu, bowiem w Polsce działa już ponad 100 torów.

Idealne warunki, prawdziwe emocje
Profesjonalne tory kartingowe zapewniają szereg atrakcji dostępnych w bezpiecznym otoczeniu. Idealnym przykładem jest najnowocześniejszy w Polsce halowy tor gokartowy w Krakowie – GoKarting Center. To jedyny polski tor, w którym gokarty zasilane są gazem płynnym. Jego długość wynosi 360 metrów, a szerokość jest nie mniejsza niż 7 metrów, co umożliwia swobodne wyprzedzanie.
 
Aby zapewnić najwyższej klasy emocje, właściciele obiektu zdecydowali się na najnowocześniejsze gokarty Sodi GT5 GPLPSF z silnikiem Honda GX270 ccm (9,0 KM) oraz specjalne gokarty dla dzieci Rimo Mini LPG z silnikiem Honda GX200 ccm (6,5 KM), które umożliwiają ograniczanie mocy oraz indywidualne dopasowanie pozycji. Profesjonalny system pomiaru czasu AMB MyLaps, umożliwiający śledzenie czasu okrążeń co do tysięcznej części sekundy, pozwala użytkownikom poczuć się, jak na prawdziwym wyścigowym torze.

Pojazdy zasilane są naturalnym gazem płynnym Novatek, który spala się czysto, a produktami spalania całkowitego LPG jest dwutlenek węgla i woda. Ponadto poziom emisji spalin jest najniższy w porównaniu do alternatywnych paliw, co ma szczególne znaczenie, gdyż GoKarting Center to idealne miejsce nawet dla małych dzieci.

Ciepło, miło i ekologicznie przez cały rok
Naturalny gaz płynny Novatek wykorzystywany jest nie tylko do napędu gokartów, ale również do ogrzewania hali o powierzchni 3600 m2. Dzięki instalacji zbiornikowej na gaz LPG właściciele obiektu stworzyli komfortowe i ekologiczne warunki dla dzieci, uniezależniając się od wpływu warunków pogodowych, dzięki czemu dobra zabawa może trwać cały rok.

Gaz Novatek już od wielu lat trafia do baków polskich kierowców, ciesząc się coraz większą popularnością, głównie z uwagi na stabilne i wysokie parametry jakościowe. Jest również, podobnie jak ma to miejsce w przypadku GoKarting Center, wykorzystywany do celów grzewczych.

- Cieszę się nie tylko jako przedsiębiorca, ale również jako miłośnik motoryzacji, że nasz gaz wykorzystywany jest nie tylko przez dorosłych kierowców, ale także w takim obiekcie, zapewniając dzieciom i ich rodzicom ciepło, bezpieczeństwo i dobrą zabawę – mówi Dariusz Bratoń, Prezes spółki Novatek Polska, która jest oddziałem rosyjskiego koncernu gazowego.
 
Bezpieczeństwo
W GoKarting Center wszyscy miłośnicy szybkiej jazdy mogą czuć się jak „ryby w wodzie”, a każdy fan Formuły 1 poczuje się jak na prawdziwym torze. Jednakże gokarty, oprócz niezapomnianych wrażeń, gwarantują także najwyższy poziom bezpieczeństwa. Asfaltowa nawierzchnia gwarantuje maksymalną przyczepność, a nowoczesne bandy Flexi Track zapewniają bezpieczną jazdę. – Ponadto codziennie przed otwarciem hali wszystkie gokarty oraz tor są dokładnie sprawdzane pod kątem sprawności poszczególnych elementów – mówi Dariusz Sabaj, właściciel halowego toru GoKarting Center w Krakowie.

Kuźnia wzorowych kierowców
Dzięki gokartom najmłodsi poprzez zabawę uczą się właściwych zachowań za kierownicą, doskonaląc równocześnie umiejętności wyścigowe. Na torach kartingowych rodzice stają się pierwszymi instruktorami jazdy dla swoich dzieci, a nabyte przez młodych miłośników motoryzacji umiejętności z pewnością przełożą się później na rozsądną i bezpieczną jazdę samochodem.
Tematy w artykule: tor kartingowy

Podobne wiadomości:

Największy tor kartingowy w Polsce oficjalnie otwarty

Największy tor kartingowy w Polsce oficjalnie...

Aktualności 2010-03-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.