Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Artykuł sponsorowany > Samochodem z wypożyczalni. Na wakacje i nie tylko.

Samochodem z wypożyczalni. Na wakacje i nie tylko.

Każdego lata obserwujemy coraz większe zainteresowanie wypożyczeniem samochodu na wakacje. Spore ożywienie występuje już w na przełomie maja i czerwca. W lipcu i sierpniu obłożenie aut sięga poziomu  90-92% i jest to poziom optymalny. Zdecydowanie coraz częściej Polacy wybierają się na wakacje lub na weekendy wypożyczonym samochodem. Oznacza to, że usługa jest coraz bardziej popularna w naszym kraju – podkreśla Rafał Olszewski, kierownik wynajmu krótkoterminowego w wypożyczalni Express.

Samochodem z wypożyczalni. Na wakacje i nie tylko.
Wciąż istotną grupę klientów wypożyczalni stanowią Polacy pracujący lub mieszkający za granicą, którzy przylatują na urlopy i zamówiony samochód odbierają z lotniska lub coraz popularniejszego ostatnio miejsca  - wybranego dworca PKP. Zazwyczaj wypożyczają samochód na ponad dwa tygodnie. Wynajmy turystów zagranicznych są zwykle krótsze. W sezonie urlopowym dużym powodzeniem cieszą się samochody popularnej klasy C jak np. Fors Focus czy Hyundai i30, a także wersje kombi, z uwagi na bardzo dobrą ofertę cenową wynajmu. Niemniejsze zainteresowane znajdują samochody siedmio, a nawet dziewięcioosobowe, które często wypożyczają wspólnie dwie lub trzy rodziny wyjeżdżające na wakacje zagraniczne. To decyzja uzasadniona, jeśli weźmie się pod uwagę koszty paliwa, a zwłaszcza opłaty za przejazd autostradami. Zainteresowanie wynajmem tego typu samochodami w okresie letnim jest na tyle duże, że Klienci dokonywali rezerwacji z kilkutygodniowym, a nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

W okresie wakacyjnym nie brakuje także krótkich, kilkudniowych wynajmów w celach służbowych.

Wszystkie modele z klimatyzacją
Warto podkreślić, iż w ofercie wypożyczalni Express wszystkie dostępne modele wyposażone są w klimatyzację. Chevrolet Spark – najpopularniejszy model w najmniejszej klasie wynajmu A+ jest dostępny z klimatyzacją w cenie 79 zł za 1 dobę wynajmu.

Ile kosztuje wynajem
Cena wynajmu jest uzależniona od klasy modelowej i liczby dni wynajmu, następnie od detali jakie są ważne dla Klienta, np. miejsce odbioru, zwrotu samochodu, wyposażenie dodatkowe.

Cena za dobę najmu, np. pojazdu w klasie C wynosi 99,99 zł brutto. Do ceny należy doliczyć jednorazową opłatę przygotowawczą w kwocie 50 zł brutto. Cena uwzględnia nielimitowany przebieg km. Tak więc jeśli Klient chciałby wynająć tej klasy samochód np. na 5 dni to zapłaci 549,95 zł. Kwota wynika z wyliczenia : 5 dób x 99,99 zł + 50 zł jednorazowa opłata przygotowawcza.

Należy zaznaczyć, iż korzystając z usługi wynajmu pojazdów trzeba liczyć się z tym, że wypożyczalnia poprosi o depozyt, w tej sytuacji wartości 1000 zł, który zostanie zwrócony po oddaniu auta. W sytuacji wystąpienia szkody jakiej nie pokrywa ubezpieczenie pojazdu lub użytkownik dokonał uszkodzenia auta z własnej winy, depozyt pokrywa koszty ewentualnych napraw.
 
Cennik wynajmu dla wszystkich klas wygląda następująco:
Klasa samochodu
Przykładowy model
Cena brutto za 1 dobę wynajmu
A+
Chevrolet Spark
PROMOCJA 79 zł cena regularna 119 zł
C
Hyundai i30, Opel Astra, Ford Focus
PROMOCJA 99,99 zł cena regularna 145 zł
C+
Hyundai i30 diesel, Skoda Octavia diesel, Volkswagen Golf diesel
159 zł
D
Ford Mondeo, Volkswagen Passat, Opel Vectra
189 zł
D+
Ford Mondeo Automat, Volkswagen Passat Automat
209 zł
E
Mercedes-Benz Klasa C 180
PROMOCJA  219 zł cena regularna 460 zł
M
Peugeot Partner 5-osobowy, Citroen Berlingo 5-osobowy
159 zł
P
Ford Transit VAN, Peugeot Boxer VAN
189 zł
RFord Transit 9-osobowy, Nissan Primastar 9-osobowy
239 zł
SUV
Nissan Qashqai, Ford Kuga
189 zł


Cennik zawiera ceny brutto (z VAT) za jedną dobę wynajmu w polskich złotych. Ceny wynajmu we wszystkich klasach uwzględniają nielimitowany przebieg przez cały okres wynajmu. Do ceny wynajmu należy doliczyć opłatę przygotowawczą w wysokości 50 zł, naliczaną jednorazowo, bez względu na okres wynajmu. Ceny w sezonie letnim (czerwiec, lipiec, sierpień) oraz w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku (20.12 do 3.01) są podwyższane o 10% w stosunku do kwot podanych w cenniku. Ceny wynajmu w ramach ofert promocyjnych są niezależne od okresu wynajmu i nie podlegają podwyżkom sezonowym. Cennik jest ważny do odwołania.

Ubezpieczenie samochodów
Samochody wypożyczalni posiadają pełne ubezpieczenie OC/AC/NNW/Assistance. W zakresie powstania szkody, która miałaby zostać rozliczona w ciężar polisy Auto Casco, klient odpowiada do kwoty 1000 zł. Istnieje możliwość zniesienia całkowitej odpowiedzialności korzystając z opcji tzw. dodatkowego ubezpieczenia. Koszt wynosi 20 zł brutto za dobę wynajmu. W sytuacji wystąpienia awarii, unieruchomienia pojazdu, wypożyczalnia Express zapewnia swoim Klientom samochód zastępczy. Utrzymanie mobilności Klienta jest sprawą najistotniejszą.

Na wakacje szczególnie polecamy:

Tanie weekendy
Samochody w Klasie A+ (Chevrolet Spark z klimatyzacją) oraz w Klasie C (Opel Astra) w ofercie weekendowej klient odbiera w piątek godz. 12.00 i zwraca w poniedziałek o godz. 9.00.
Koszty wynajmu Klasy A + to 299 zł brutto z vat
Koszt wynajmu auta Klasy C to 359 zł brutto z vat
W obydwu przykładach cena uwzględnia :
- podstawienie i zwrot na terenie miasta
- brak limitu km
Oszczędność przy korzystaniu z tej specjalnej oferty wynosi 91 zł.

Samochody kombi z silnikiem diesla
Wynajem samochodów w segmencie C+ (Hyundai i 30 w wersji nadwozia kombi i silnikiem diesla), optymalny samochód na rodzinny wyjazd na wakacje. Koszty wynajmu to 159 zł brutto za dobę + 50 zł jednorazowa opłata za przygotowanie. Cena uwzględnia nielimitowany przebieg.

Busy 9-miejscowe
W ofercie Expressu nowe modele 9-osobowe: Ford Transit i Renault Traffic. Oferta to 239 zł za dobę +  50 zł jednorazowa opłata za przygotowanie. Cena uwzględnia nielimitowany przebieg. Doskonałe rozwiązanie dla wspólnie podróżujących rodzin, przyjaciół.

Mercedes-Benz Klasa C 180
Warto przypomnieć, w ofercie Expressu dla bardziej wymagających Klientów, wynajem Mercedesa C 180 kosztuje tylko 219 zł za dobę + 50 zł jednorazowa opłata za przygotowanie. Cena uwzględnia nielimitowany przebieg.
 
Wyposażenie dodatkowe
Warto podkreślić, iż Express w swojej ofercie proponuje także wynajem wyposażenia dodatkowego : bagażnik na rower, DVD, GPS, lodówkę – dostępne jako pojedyncze elementy lub w pakietach. W pakietach taniej ! np.:
Pakiet LATO (Bagażnik na rower, Lodówka, Bańka płynu do spryskiwaczy) – 20 zł brutto/doba
Pakiet PODRÓŻNIK (Radio CB, Nawigacja GPS, Dodatkowy kierowca) – 35 zł brutto/doba
Pakiet ZAGRANICA (Zgoda na wyjazd poza granice kraju, Nawigacja GPS, Dodatkowy kierowca) – 35 zł brutto/doba

Ważne informacje o usłudze wynajmu, szczególnie dla wynajmujących samochód po raz pierwszy.
Aby wynająć samochód, osoby fizyczne muszą być zaopatrzone w dowód osobisty lub paszport (obcokrajowcy) i ważne na terenie Polski prawo jazdy oraz kartę kredytową lub kartę płatniczą. Za pomocą karty kredytowej dokonywana jest preautoryzacja, czyli obniżenie limitu karty o kwotę depozytu. Wysokość depozytu jest zależna od klasy samochodu i w wypożyczalni Express minimalna kwota depozytu wynosi 500 zł.
 
W przypadku wynajmu dla podmiotów gospodarczych należy podać dokładne, standardowe dane fakturowe: pełną nazwę zgodnie z KRS lub zaświadczeniem o wpisie do ewidencji, nr NIP oraz REGON. Od firm, które podpisały umowy o stałej współpracy, Express nie pobiera depozytu. Trzeba jeszcze pamiętać, że wypożyczalnie zazwyczaj oferują swoje usługi osobom, które ukończyły 21 lat i mają prawo jazdy nie krócej niż rok. Istnieje kilka sposobów płatności za wynajem. Najbardziej popularne to płatność kartą płatniczą lub kredytową, także przelewem bankowym. Najwygodniej dokonać rezerwacji w Internecie. W wypożyczalni samochodów Express cała obsługa transakcji, również płatność, dokonywana jest on-line czyli przez Internet na stronie www.express.pl. Można także skorzystać z rezerwacji przez stronę mobilną www.m.express.pl.
 
Do dyspozycji Klientów jest także dostępna całodobowa Infolinia pod nr (+48) 12 3000 300.

Jak wynająć samochód?

  • przez internet na www.express.pl

  • telefonicznie (+48) 12 3000 300
  • osobiście w jednym z oddziałów wypożyczalni Express

Podobne wiadomości:

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Finanse i prawo 2015-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj