mojeauto.pl > motogazeta > Artykuł sponsorowany > Volvo jeszcze bezpieczniejsze

Volvo jeszcze bezpieczniejsze

Bezpieczny samochód to nie tylko mocna karoseria, poduszki powietrzne czy systemy zapobiegające poślizgowi. Wpływ na nie ma także jakość części zamiennych używanych do naprawy auta, oraz poziom wyszkolenia mechaników, którzy się nim zajmują.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Volvo, które znacznie obniżyło ceny oryginalnych podzespołów i napraw w autoryzowanych warsztatach.

Do samochodów szwedzkiego producenta już kilkadziesiąt lat temu przylgnęła etykieta „najbezpieczniejszych na świecie”. Poziom tego bezpieczeństwa ewoluował wraz z wiekiem. Najpierw były pasy bezpieczeństwa, potem strefy kontrolowanego zgniotu, poduszki powietrzne, system ABS i jemu pokrewne, a dzisiaj co chwilę dołączają do tego nowinki techniczne, takie jak np. BLIS wykrywający samochód znajdujący się w martwym polu lusterka. Niestety, kierowcy często nie zdają sobie sprawy z tego, że oprócz tych wszystkich elementów, bardzo duży wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy, ma jakość części zamiennych oraz ich profesjonalny montaż.

Szczególnie ważne jest to w przypadku samochodów kilkuletnich, które mają przebiegi liczone w dziesiątkach tysięcy kilometrów, nierzadko kilkukrotnie zmieniały już właścicieli, a nawet mogły uczestniczyć kiedyś w kolizji czy wypadku. Właśnie o bezpieczeństwo tych aut i ich właścicieli Volvo postanowiło szczególnie się zatroszczyć. W ramach akcji 4+, każdy klient, który odwiedzi Autoryzowany Serwis Volvo, może otrzymać rabat na wyselekcjonowane części zamienne, zależny od wieku samochodu. W przypadku samochodów czteroletnich zniżka wynosi 10 proc., pięcioletnich - 20 proc., a starszych niż sześcioletnie aż 25 proc. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Jeszcze korzystniejsze są rabaty za robociznę sięgające aż 50 proc. Tak wysokie rabaty spowodowały, że serwisowanie samochodów szwedzkiej marki poza ASO przestaje mieć uzasadnienie finansowe, nie wspominając o jakościowym.

Trzeba pamiętać o tym, że w nieautoryzowanych warsztatach do napraw samochodów bardzo często używa się części nieoryginalnych, a nawet niewiadomego pochodzenia. Do tego mechanicy w takich miejscach nie dysponują fachowymi narzędziami, pozwalającymi szybko zdiagnozować usterkę i skutecznie ją usunąć.

Tymczasem w serwisach Volvo pracują wyłącznie świetnie przeszkoleni mechanicy, dysponujący najlepszym sprzętem i zajmujący się tylko samochodami szwedzkiej marki. Są profesjonalistami w tym co robią, czego dowodem jest choćby stuprocentowa gwarancja na każdą wykonaną przez nich naprawę. Ponadto klient w każdym wypadku może sobie zażyczyć wykonania wstępnego kosztorysu naprawy, czy zakwestionować wymianę którejś z części, proszą o wytłumaczenie, dlaczego – zdaniem mechaników – należy to zrobić. Oczywiście wszystkie używane do napraw części są oryginalne i przeszły surowe testy na wytrzymałość i trwałość.

To wszystko gwarantuje nie tylko bezpieczną jazdę, lecz także dłuższą żywotność i lepszą kondycję samochodu, co nie pozostaje bez znaczenia dla portfela właściciela. Potwierdzają to sami zainteresowani, czyli kierowcy aut Volvo. W niezależnym Narodowym Auto Teście 2007 zorganizowanych przez tygodnik Auto Świat, uznali oni serwisy szwedzkiej marki za najbardziej profesjonalne, eleganckie oraz zapewniające obsługę na najwyższym poziomie. Dzięki kampanii „4+” tym profesjonalizmem cieszyć się teraz może znacznie więcej miłośników Volvo.

Więcej szczegółowych informacji na temat kampanii „4+” można uzyskać na stronie internetowej www.volvoczteryplus.pl oraz dzwoniąc na numer infolinii Volvo 0801 1 VOLVO (0801 1 86586), lub z telefonu komórkowego 0 502 2 VOLVO (0502 2 86586). Można także skontaktować się bezpośrednio z dowolnie wybranym autoryzowanym salonem marki Volvo w Polsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando