mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > 50-tysięczna ciężarówka z Niepołomic
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

50-tysięczna ciężarówka z Niepołomic

W poniedziałek fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks z Niepołomic świętowała wyprodukowanie 50-tysięcznej ciężarówki. Jubileuszowy egzemplarz to ciągnik MAN TGS 18.440 4x2 BLS TS, który został odebrany przez zarząd firmy WAK TRANS z Kędzierzyna–Koźla.

50-tysięczna ciężarówka z Niepołomic
Firma posiada już w swojej flocie ok 30 pojazdów MAN przeznaczonych do transportu materiałów chemicznych oraz materiałów niebezpiecznych.

- To, co skłoniło nas do wyboru marki MAN to niezawodny produkt, niskie spalanie, terminowość dostaw oraz sprawna obsługa serwisowa - powiedział Waldemar Głogowski, prezes firmy WAK TRANS. - Przy usługach transportowych, jakie świadczy nasza firma, ważna jest niska masa własna pojazdów. Oferowane przez MAN rozwiązania w tym zakresie idealnie się sprawdzają - dodał prezes Głogowski.

- Wyprodukowanie pięćdziesięciotysięcznego pojazdu w Niepołomicach to dla nas ogromny powód do dumy - powiedział natomiast podczas uroczystości kierujący fabryką dr Alexander Susanek.

- Tym bardziej cieszy nas fakt, iż pojazd trafi do klienta z rodzimego rynku. Jest to potwierdzenie, iż produkty wyjeżdżające z niepołomickiej fabryki spełniają najwyższe standardy jakości i znalazły uznanie wśród naszych klientów - dodał Piotr Stański, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

Otwarta 6 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryka w Niepołomicach na dobre wpisała się w międzynarodową sieć produkcji MAN. Powstające tu pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice.

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Mercedes SLS AMG od Kleemanna: brutal power

auto motor i sport 0000-00-00

Duńczycy, choć nie są znaczącym producentem samochodów, mają firmę, która poprawia Mercedesy - Kleemann właśnie zaprezentował swoją wizję modelu SLS AMG. Jest moc!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.