mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > 50-tysięczna ciężarówka z Niepołomic
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

50-tysięczna ciężarówka z Niepołomic

W poniedziałek fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks z Niepołomic świętowała wyprodukowanie 50-tysięcznej ciężarówki. Jubileuszowy egzemplarz to ciągnik MAN TGS 18.440 4x2 BLS TS, który został odebrany przez zarząd firmy WAK TRANS z Kędzierzyna–Koźla.

50-tysięczna ciężarówka z Niepołomic
Firma posiada już w swojej flocie ok 30 pojazdów MAN przeznaczonych do transportu materiałów chemicznych oraz materiałów niebezpiecznych.

- To, co skłoniło nas do wyboru marki MAN to niezawodny produkt, niskie spalanie, terminowość dostaw oraz sprawna obsługa serwisowa - powiedział Waldemar Głogowski, prezes firmy WAK TRANS. - Przy usługach transportowych, jakie świadczy nasza firma, ważna jest niska masa własna pojazdów. Oferowane przez MAN rozwiązania w tym zakresie idealnie się sprawdzają - dodał prezes Głogowski.

- Wyprodukowanie pięćdziesięciotysięcznego pojazdu w Niepołomicach to dla nas ogromny powód do dumy - powiedział natomiast podczas uroczystości kierujący fabryką dr Alexander Susanek.

- Tym bardziej cieszy nas fakt, iż pojazd trafi do klienta z rodzimego rynku. Jest to potwierdzenie, iż produkty wyjeżdżające z niepołomickiej fabryki spełniają najwyższe standardy jakości i znalazły uznanie wśród naszych klientów - dodał Piotr Stański, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

Otwarta 6 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryka w Niepołomicach na dobre wpisała się w międzynarodową sieć produkcji MAN. Powstające tu pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice.

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Wyższe mandaty za fotoradary, ale bez...

auto motor i sport 0000-00-00

Grupa posłów PO przygotowała projekt ustawy, który zakłada odebranie strażom gminnym możliwości obsługi fotoradarów i przenosi w całości ten "obowiązek" na Inspekcję Transportu Drogowego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.