mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > 50-tysięczna ciężarówka z Niepołomic
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

50-tysięczna ciężarówka z Niepołomic

W poniedziałek fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks z Niepołomic świętowała wyprodukowanie 50-tysięcznej ciężarówki. Jubileuszowy egzemplarz to ciągnik MAN TGS 18.440 4x2 BLS TS, który został odebrany przez zarząd firmy WAK TRANS z Kędzierzyna–Koźla.

50-tysięczna ciężarówka z Niepołomic
Firma posiada już w swojej flocie ok 30 pojazdów MAN przeznaczonych do transportu materiałów chemicznych oraz materiałów niebezpiecznych.

- To, co skłoniło nas do wyboru marki MAN to niezawodny produkt, niskie spalanie, terminowość dostaw oraz sprawna obsługa serwisowa - powiedział Waldemar Głogowski, prezes firmy WAK TRANS. - Przy usługach transportowych, jakie świadczy nasza firma, ważna jest niska masa własna pojazdów. Oferowane przez MAN rozwiązania w tym zakresie idealnie się sprawdzają - dodał prezes Głogowski.

- Wyprodukowanie pięćdziesięciotysięcznego pojazdu w Niepołomicach to dla nas ogromny powód do dumy - powiedział natomiast podczas uroczystości kierujący fabryką dr Alexander Susanek.

- Tym bardziej cieszy nas fakt, iż pojazd trafi do klienta z rodzimego rynku. Jest to potwierdzenie, iż produkty wyjeżdżające z niepołomickiej fabryki spełniają najwyższe standardy jakości i znalazły uznanie wśród naszych klientów - dodał Piotr Stański, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

Otwarta 6 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryka w Niepołomicach na dobre wpisała się w międzynarodową sieć produkcji MAN. Powstające tu pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice.

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando