mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Aerodynamiczna ciężarówka
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Aerodynamiczna ciężarówka

DAF wprowadza na rynek 12-tonową ciężarówką LF w wersji Aerobody, czyli wyposażoną w fabrycznie montowaną aerodynamiczną zabudowę.

Aerodynamiczna ciężarówka
Aerodynamiczna zabudowa PACCAR to komplet spojlerów dachowych i osłon bocznych o specjalnej konstrukcji, których zadaniem jest maksymalne zmniejszenie zarówno zużycia paliwa, jak i emisji CO2.

Właściwości aerodynamiczne DAF-a LF Aerobody poprawia lekko wygięty w górę przód owiewki oraz zaokrąglone narożniki zabudowy w położeniu z wyprofilowanym dachem. Lepszy przepływ powietrza zapewnia także lekkie wygięcie w dół centralnej części dachu z tyłu zabudowy. Dlatego właśnie standardowe wyposażenie zawiera komplet specjalnie zaprojektowanych spojlerów dachowych i osłon bocznych. Komplet ten integruje kabinę z zabudową.

Poprawa aerodynamiki umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa o 4%, a tym samym zmniejszenie emisji CO2 w transporcie dystrybucyjnym. Przy prędkości podróżnej 85 km/h eksploatacja nowego modelu Euro 6 LF Aerobody może być nawet o 8% tańsza niż pojazdu z konwencjonalną zabudową.

DAF LF Aerobody wraz z zabudową PACCAR jest produkowany w zakładzie Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii. Zabudowa jest dostępna w wersjach o wewnętrznej długości 6,75 lub 7,05 m, przystosowanych do przewożenia 16 lub 17 europalet. Model LF Aerobody jest standardowo wyposażony w platformę załadowczą o udźwigu 1500 kg. Dodatkowym udogodnieniem mogą być drzwi z prawej strony zabudowy, dostępne opcjonalnie.

LF Aerobody ma naturalnie ta same właściwości jezdne co inne modele z serii LF. Charakterystycznymi cechami tej ciężarówki są m.in. niewielki promień skrętu, łatwy dostęp do kabiny oraz niewielka masa własna. Do modelu LF Aerobody można zamówić oszczędny silnik Euro 6. Do wyboru jest czterocylindrowy silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l lub sześciocylindrowy silnik PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l. Ich moc wynosi od 152 do 253 KM.

Podobne wiadomości:

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.