mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Bieżnikowana Bridgestone Ecopia
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Bieżnikowana Bridgestone Ecopia

Bridgestone zaprezentował swoje pierwsze opony bieżnikowane M749 Ecopia dla samochodów ciężarowych. Wzór bieżnika zaprojektowano z myślą o eksploatacji autostradowej. Opony Ecopia dostępne są od stycznia 2011 roku w europejskiej sieci dealerskiej Bandag.

Bieżnikowana Bridgestone Ecopia

Bridgestone oferując bieżnikowaną Ecopię, oferuje przewoźnikom długodystansowym podwójne korzyści wynikające z oszczędności kosztów w ciągu pełnego cyklu eksploatacji opony oraz z ograniczenia stopnia oddziaływania ich flot pojazdów na środowisko.
Opony regenerowane nie tylko wymagają mniejszej ilości energii i zasobów w fazie produkcji, ale również pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie materiałów, co przekłada się na zmniejszenie liczby opon przeznaczanych do recyklingu lub utylizacji.
Bridgeston Ecopia M749, na oś napędzaną, zapewniają wysoki poziom przyczepności oraz doskonałe prowadzenie się na mokrych nawierzchniach, ograniczając jednocześnie zużycie paliwa i emisję gazów cieplarnianych. Dzięki zaawansowanej technologicznie mieszance materiałów, opony Ecopia zapewniają 12% poprawę w zakresie oporów toczenia w porównaniu do poprzednich profili Bridgestone i analogiczną redukcję zużycia paliwa oraz emisji związków węgla.
Ważne dla operatorów jest to, że te niższe opory toczenia osiągnięto bez utraty właściwości opon w zakresie przebiegu, przyczepności na mokrych nawierzchniach, równomierności zużycia oraz trwałości.
Firma Bridgestone planuje rozszerzać linię opon regenerowanych Ecopia, wprowadzając pod koniec tego roku kolejny wzór bieżnika R109 przeznaczony dla przyczep i naczep.


Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic