mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Ciężarówki DAF z Brazylii
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Ciężarówki DAF z Brazylii

W Brazylii w miejscowości Ponta Grossa uruchomiona została nowa fabryka koncernu Paccar, w której powstawać będą pojazdy ciężarowe marki DAF.

Ciężarówki DAF z Brazylii
Firma Paccar, do której od 1996 roku należy DAF Trucks, jest trzecim co do wielkości producentem średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych na świecie. Nowe zakłady produkcyjne w Brazylii pozwolą firmie zaistnieć na szerszą skalę na rynku południowoamerykańskim.

Hala montażowa o powierzchni 27.870 metrów kwadratowych zbudowana została na działce o powierzchni 230 hektarów. W nowej fabryce, przyjaznej dla środowiska, wykorzystującej najnowsze technologie, będą montowane pojazdy DAF XF, CF oraz LF. W fabryce produkowane będą ciężarówki DAF na rynek brazylijski i południowoamerykański.

- Jesteśmy dumni z tego, że możemy poprowadzić pierwszą ciężarówkę DAF wyprodukowaną w Brazylii - powiedział gubernator Richa. - Warta 320 mln USD inwestycja PACCAR wesprze władze stanu Parana w ich wysiłkach zmierzających do utworzenia w tym stanie wysokiej jakości miejsc pracy.

DAF jest obecnie europejskim liderem w kategorii ciągników siodłowych. W sektorze pojazdów powyżej 16 ton marka ta zdobyła w tym roku 15,8 procent rynku. Przewiduje się, że w 2013 r. wielkość brazylijskiego rynku samochodów ciężarowych w kategorii powyżej sześciu ton przekroczy 140.000 sztuk, a w następnych latach jeszcze wzrośnie. Największym i najszybciej rosnącym segmentem brazylijskiego rynku samochodów ciężarowych w Brazylii jest segment premium, do którego należy m.in. produkowany przez DAF flagowy model XF-105.
            
Pierwszym modelem marki DAF produkowanym w nowym zakładzie jest DAF XF-105, samochód ciężarowy przeznaczony do użytku na długich trasach. W przyszłości zakład będzie również produkować uniwersalne modele CF i LF. Pojazdy DAF CF mają wiele różnych zastosowań, od transportu regionalnego po ciężkie prace budowlane. Samochód DAF LF jest z kolei idealny do dystrybucji i dostaw na terenach miejskich.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.